שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2588
מאמרים: 7627
Like: 59
מאמרים -> חוק ומשפט -> דיני תעבורה
הוסף עכשיו מאמר למדור :
דיני תעבורה
 

שימוש בנייד ושלילת רישיון


mili

לומד להיות עורך דין תעבורה

בינתיים עובד כמוכר ציוד הקפי ו מדפסות

כותב מאמרים כדי שתהיה ירושה לנכדי ולילדיי

 
 

 

 

נכון ליום 03/06/2009, ועל פי תקנות התעבורה (תקנה 28 ב' לתקנות התעבורה) נהג אשר ביצע עבירה תעבורתית ונהג בזמן שימוש בטלפון הנייד, שלא באמצעות דיבורית, והורשע, עשוי לקבל דוחות משטרה וקנסות בסכומים הנעים בין חמש מאות עד אלף שקלים. בנוסף על דוחות משטרה יחליט בית המשפט המחוזי הדן בעניינו באם ייפסק לו גם מאסר בן חמישה ימים, ובמקרים בהם יוכרע כי שימוש בטלפון נייד במהלך נהיגה גורם לתאונה אזי שיוחלט על שלילת רישיון של הנהג הלא זהיר.

במידה ואדם שקיבל דוחות משטרה בגין נהיגה בעת שימוש בטלפון הנייד מחליט לערער על הדוחות ובוחר להישפט, אזי שיש לקחת בחשבון כי בית המשפט רואה באדם המחליט שלא לשלם קנס עבור עבירה שביצע, כמי שיש לו טיעון מוצדק והוכחה נחרצת לעבירה המיוחסת לו, בגינה ביקש להישפט. זאת ועוד, יש לשקול את הבקשה להישפט במיוחד, באם מדובר בנהג שכבר הורשע בעברות נוספות. כך למשל פסק בית הדין המחוזי לגבי נהג שנתפס לאחרונה נוהג בעת שימוש בטלפון נייד ושלא באמצעות שימוש בדיבורית: "בעצם העובדה שאדם בוחר להישפט במקום לשלם עבירת קנס, הוא נוטל על עצמו ביודעין אפשרות שהעונש יהיה שונה מהותית מהעונש הקבוע בברירת משפט".

אותו נהג ביקש לערער על החלטת בית המשפט בתואנה כי יש להקל על אדם שלקח על עצמו את האשמה והודה בביצוע העברה המיוחסת לו. בית המשפט לא התרשם מהטיעון הנגדי ופסק על שלילת רישיון לכ90 יום, בנוסף לתשלום קנס בסך 500 ש"ח, לאור העובדה, ממנה בחר הנהג הנאשם להתעלם, כי בשנים האחרונות סיפח לעצמו כ135 דוחות משטרה, מתוכן 13 הרשאות בגין נהיגה בעת שימוש בסלולרי...


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 3 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה