שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2572
מאמרים: 7616
Like: 59
מאמרים -> חוק ומשפט -> דיני תעבורה
הוסף עכשיו מאמר למדור :
דיני תעבורה
 

תאונות דרכים כתוצאה מאי ציות לרמזור אדום


דוד כהן

עורכת תוכן באינטרנט

פארטי אפ בניית אתרים וקידום אתרים

http://www.partyup.co.il/

 
 

מערכת הרמזורים בארץ ובעולם מארגנת את התנועה בצמתים וקובעת את סדרי התנועה של רכבים ושל הולכי רגל. חציית צומת מרומזר באור אדום עלולה לגרום לתאונות דרכים קטלניות. לפי עמותת "אור ירוק" – עמותה הנלחמת בתאונות הדרכים ובנהיגה הפרועה בישראל – אי ציות לאור אדום היא אחת מ־4 העבירות הנפוצות ביותר שמבצעים הנהגים. לפי הנתונים הסטטיסטיים של הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה שעליהם מסתמכת העמותה, בין השנים 2007–2009 התרחשו כ־3,000 תאונות דרכים ב־20 הערים הגדולות בארץ בשל עבירת נסיעה באור אדום. אם נבחן את חמש הערים הגדולות בארץ, נראה כי בגלל עבירת אי ציות לאור אדום התרחשו 777 תאונות בתל אביב, 456 תאונות דרכים בירושלים, 279 תאונות בחיפה, 189 באשקלון ו־56 בראשון לציון.

אי ציות לאור אדום היא עבירת תנועה העלולה לגרום לתאונת דרכים קטלנית במיוחד – דוגמת התנגשות חזיתית בין שני רכבים הנוסעים זה מול זה. אם בתאונה מעין זו נהרג אדם, עונשו של האשם הוא שלילת רישיון נהיגה לשלושה חודשים לפחות ואף עונשים חמורים יותר. מקרה חמור של תאונת דרכים שנגרמה בגלל אי ציות לרמזור אדום  מובא מציטוט של פסק דין שבמסגרתו הואשם הנהג בדריסה למוות של שני בני אדם: " כעולה מתוך המסכת הראייתית שסקירתה והערכתה הובאו לעיל, הוכח אפוא מעבר לכל ספק סביר, כי הנאשם חצה את הצומת כשהאור בכיוון נסיעתו דלק אדום לפחות שבע שניות. כניסתו של הנאשם לצומת בין־עירונית כשהאור בכיוון נסיעתו דלק אדום, כשהוא נע במהירות של 80–85 קמ"ש ונוהג ברכב שטח 4x4, הינה מעשה אסור ומסוכן וכפי שהוכח, הביא להריגת שניים מנוסעי המאזדה ולפציעת שלושה אחרים". על הדורס נגזרו 8 שנות מאסר ופסילת רישיון הנהיגה למשך 20 שנה. 

כאשר נגרמת תאונת דרכים בצומת מרומזר בשל אי ציות לאור אדום, קשה לעתים להוכיח מי הנהג האשם בתאונה. בבית המשפט עלול כל אחד מן הנהגים המעורבים בתאונה להטיל את האשמה על הנהג האחר. במקרים מעין אלה נעזר בית המשפט באמצעים כמו תיעוד מצלמת דרכים שהוצבה בצומת או תשאול עד ראייה ניטראלי שלא נסע באחת מהמכוניות שהיו מעורבות בתאונה. יתר על כן, גם אם לא נגרמה תאונת דרכים, נהגים העוברים על עבירת אי ציות לאור אדום צפויים לקבל עונש בהתאם לחומרת העבירה. העונשים עשויים להיות קנס על סך 1000 שקלים (בדרך כלל רושם השוטר את הדו"ח במקום האירוע), צבירת 10 נקודות במשרד הרישוי, זימון לבית המשפט ועוד.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה