שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2572
מאמרים: 7615
Like: 59
מאמרים -> חוק ומשפט -> חקיקה
הוסף עכשיו מאמר למדור :
חקיקה
 

המודיעין העסקי וייעודו


להב מעודה

להב חקירות ושירותי מידע - חוקר פרטי התמחה ב: מעקבים, חקירות כלליות ומודיעין עסקי.

 
 

המידע שנחשף מעניק את האפשרות להכיר את המתחרה באופן מעמיק יותר, תוך ניצול הנתונים ליצירת עליונות בזירה. המידע כולל את המוצרים של המתחרים ודפוסי עבודה והתנהגות המאפיינים אותם. דרכים דומות להשגת אינפורמציה אפשר למצוא במודיעין הצבאי. ישנו צורך בהכשרה נוספת המוענקת בתחום הזה בתוספת להכשרה אשר עוברים החוקרים הפרטיים. הדרכים הכשירות לאיסוף המידע העסקי מהחברות המתחרות בזירה העסקית אוצרות בתוכן מעקבים אחר פרסום בכל המדיות, ניתוח עסקי, ניתוח פלחי שוק וקהל היעד ועוד, דרך ניתוח אנליסטי השוואתי עם נתוני החברה שבבעלות הלקוח. רוב המידע הינו למעשה "מידע שבדיעבד", עובדה שלעיתים גורמת לקושי בהשגת היתרון, לכן לא פעם ישנם תאגידים המחליטים לחצות את הגבול ולפעול בדרכים לא חוקיות.

מהן דרכי הפעולה במודיעין העסקי?

היעדים במודיעין עסקי הם חדירה באמצעים חוקיים אל שורות המתחרה, דרך ניצול כל מידע העומד לרשות הרבים כדי לקבל תמונת מצב אמיתית ואפקטיבית יותר על המתחרים בשוק הכלכלית. תמונת מצב עכשווית מאפשרת ללקוח המסתייע בשירותי מודיעין עסקי להיות במצב של עליונות דרך הניצול המידע לתכנון וביצוע מהלכים עתידיים. שירות מודיעין עסקי אינו קיים בכל משרד חקירות פרטי. מהות העבודה בחקירות כלכליות שונה לחלוטין באופייה מחקירות אישיות. תפקידו של חוקר פרטי בחקירה התעשייתית הוא לרוב מעקבים אחר אינפורמציה המתפרסמת בפרהסיה או שלכול אדם יש את הגישה לדלות אותה דרך הפרסומים בתקשורת, דרך העיתונות הכתובה, בחיפוש בתיקים משפטיים, רכישות, ניתוח דוחות שנתיים, פעילות בבורסה, ועוד, בשונה מעבודת השטח שביסודה מעקב פיזי של בלש פרטי בחקירות פרטיות. במודיעין עסקי ישנם חוקי משחק ברורים ואתיים, והעובר עליהם צפוי לעונשי מאסר.

הם ההבדלים בין מודיעין עסקי וריגול תעשייתי?

במודיעין עסקי כל דרכי החקירה במטרה לאסוף מידע מתבצעות באופן לגיטימי חוקי. לא אחת קיימים תאגידים המחליטים לחצות את הקווים ולהפר את "חוקי המשחק" כדי לזכות בעליונות מוחלטת על המתחרות בשוק הכלכלי. כאן מדובר בריגול התעשייתי בלתי חוקי. אמצעי הריגול התעשייתי הללו לא רק שאינן חוקיות כאמור, אלא מהוות עבירות פליליות שדינן מאסר בפועל. דרכי הריגול ומגוונות ויצירתיות וכוללות צילום בסתר, האזנות סתר, גניבות ניירת ותוכניות, מתן שוחד לעובדים על מנת לדלות מהם מידע, גניבות דואר, ואפילו שתילת חפרפרת בחברה המתחרה במסווה של עובד, ריגול באמצעות פריצה למחשבים, גניבות אמצעי אחסנת מידע ועווד אמצעים מגוונים אחרים. הדרך הנפוצה כיום היא באמצעות החדרת "סוסים טרויאניים" המאפשרים את היכולת לקרוא קבצים און ליין דרך רשת האינטרנט. אצלנו דרכי איסוף המודיעין התחרותי הן חוקיות לחלוטין, אך במידה ועולה בכם החשד לריגול תעשייתי בחברתכם, לנו האמצעים לחשוף אותם ואף למזער למינימום את האפשרות לרגל אצלכם על ידי התקנת מצלמות נסתרות וגלויות, זאת בכדי לאבטח מידע רגיש. כמו כן נבצע חיפוש להימצאות האזנות סתר לטלפונים, בדיקת מחשבים והתקנת ציוד אשר ימנע את הסיכוי להאזנות סתר בעתיד. אם הנכם חפצים ביתרון על המתחרים שלכם בזירה העסקית, אנא צרו קשר טלפוני או השאירו הודעה ואנו נחזור אליכם בהקדם.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה