שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2588
מאמרים: 7627
Like: 59
מאמרים -> חוק ומשפט -> משפט כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
משפט כללי
 

הוצאה לפועל – גוף משפטי


אקסטרה קידום אתרים http://www.seo-extra.co.il/

אקסטרה קידום אתרים

 
 

 

 

הוצאה לפועל היא גוף משפטי בישראל, המתבסס על חוק משנת 1967 שמטרתו לממש את פסקי הדין שהוצאו בבית משפט או בבית דין, הנוגעים למימושם של מסמכים כמו שטרי חוב שונים המקנים זכויות כספיות, כמו המחאות, שטר משכנתא, וכן הלאה. התהליך הפיזי של הוצאה לפועל מוסדר בעזרת חוקי הוצאה לפועל ומתוקף בית המשפט.

ההתנהלות של הוצאה לפועל

הוצאה לפועל היא הליך שמסדיר את ביצוע פסקי דין הנוגעים לזכויות כספיות, יש את הזוכה שהוא האדם שהגיש את פסק הדין, השטר או השיק והחייב הוא זה שנגדו הוגש השטר או פסק הדין. עבור כל אחד מהם יש חוקי הוצאה לפועל מוסדרים וברורים, חוקים אלה מתייחסים להליכים רבים, שניתן לנקוט נגד האדם החייב, וחוקים המגנים על החייב שלפעמים אינו מחזיר חובו כי אינו יכול מבחינה כלכלית. במדינת ישראל קיימות לשכות הוצאה לפועל רבות, בראש כל לשכת הוצאה לפועל עומד ראש לשכה, שהוא על פי רוב רשם של בית המשפט או שופט בית משפט השלום.

יישום חוקי הוצאה לפועל

קיים בלבול בנוגע לנושא הליך הוצאה לפועל והחוקים שבהליך זה, וזה נובע מכך שמתקיימים בו זמנית חוקים הנוגדים זה את זה, מצד אחד שרותי הוצאה לפועל יעשו כל שביכולתם ולוודא כי אדם אשר חייבים לו כספים יקבל את כל מה שמגיע לו, החייב יחזיר לזוכה את כספו ומצד שני יש חוקים ותקנות המגינים על החייב שמתקשה להחזיר את חובו, הוצאה לפועל הם הדרך היחידה להגן על חייב, אשר לא מסוגל לעמוד בהתחייבויות שלו.

עורך דין הוצאה לפועל

מרבית הפסיקות והדיונים העוסקים בטיפולי חוק הוצאה לפועל, נעשים וניתנים ששתי המטרות, טובתו של הזוכה ושל החייב, עומדות מול עיניהם של הפוסקים, על מנת לא להסתבך עם החוקים, המסמכים והדיונים כדאי לכל אחד מהצדדים לשכור שירותיו של עורך דין, עורך דינו של הזוכה יעשו הכול כדי לגבות את החוב עבור הקליינט שלו, כדי שזה יקבל את כספם בהקדם האפשרי, גם אם במחיר פגיעה בחייב. עורך דינו של החייב ינסה לספק לו הגנה מפני הליכי הגבייה המופעלים נגדו וינסה בכל דרך להקל עליו.

 


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 0 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה