שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2588
מאמרים: 7627
Like: 59
מאמרים -> חוק ומשפט -> משפט כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
משפט כללי
 

הליכי פשיטת רגל


אלעד שניר
 
 
פקודת פשיטת הרגל קובעת כיצד יש לבצע את התהליך בישראל. הפקודה היא משנת 1980 אך לאורך השנים הוכנסו בה לא מעט שינויים. רוב השינויים בוצעו במטרה להקל על חייבים הזקוקים להליכי פשיטת רגל בשל חוסר יכולת כלכלית לעמוד בהתחייבותיהם. יש לציין את ההבדל בין פשיטת רגל לבין דיני אכיפת החיובים והוצאה לפועל, בה החייבים לא מעוניינים לממש את חובותיהם ולכן צפויים לעמוד בפני סנקציות חמורות.
 
הישות הסטטוטורית המפקחת על פשיטת רגל כפופה למשרד המשפטים ונקראת "הכונס הרשמי". זהו למעשה אגף נפרד של האפוטרופוס הכללי, העוסק בתחומים של פעילות בהליכי חדלות פרעון, פיקוח על אפוטרופוסים קיימים ומנהלי עזבון והפעלת מערך רישום לענייני ירושה. קיים צורך ברור במפקח ממשלתי על פשיטת רגל היות ובתהליכי חדלות פרעון מעורבים צדדים רבים. עניינם ההדדי של הצדדים יכול להיות מיוצג רק בידי צד שלישי ואובייקטיבי. יחד עם זאת, יש מקרים בהם בית משפט ממנה נאמן פרטי שהוא עורך דין. מינוי מן הסוג הזה משחרר את הכונס הרשמי מתפקידו ומהצורך בפיקוח על הפעולה.
 
שלבים בהליכי פשיטת רגל
 
הליך פשיטת רגל בישראל מורכב מארבעה שלבים עיקריים: בקשה לפשיטת רגל, הוצאת צו כינוס, הכרזה על חייב כפושט רגל והוצאת הפטר. תיקי פשיטת רגל מתנהלים בבית המשפט המחוזי ורק לאחר השלב הראשון של הגשת בקשה יכול בית המשפט להחליט האם לתת צו כינוס. לא רבים יודעים זאת, אך במידה ובית המשפט מחליט שאין צורך בצו כינוס יכולים הליכי פשיטת רגל להסתיים באותו רגע.
 
אם אתם צריכים מידע נוסף על אי הוצאת צו כינוס המומחים בפורום פשיטת רגל ישמחו לענות לכם לכל שאלה בתחום.
 
לאחר מתן צו כינוס עובר התיק לשלב של הכרזת פשיטת רגל. בשלב הזה מעוכבים כל התהליכים המשפטיים התלויים נגד החייב. במקביל, חלות על החייב מגבלות מהסוג של איסור פעילות כלכלית. המגבלות מבטיחות שהחייב לא יצבור חובות נוספים והן תלויות נגדו עד תום התהליך. בית המשפט קובע את אופן חלוקת נכסי החייב לפי עקרון העדיפות ועקרון השוויון. עקרונות אלו חשובים עבור מימוש התהליך במלואו וקבלת הפטר, שבעקבותיו נמחקים חובות העבר ומוסרות ההגבלות שהוטלו על החייב. 
 

 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה