שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2588
מאמרים: 7627
Like: 59
מאמרים -> חוק ומשפט -> משפט כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
משפט כללי
 

הלם קרב בזירה המשפטית – זכויות הלומי קרב


תומר בירן
 
 

נפגעי הלם קרב זכאים למעמד של נכי צה"ל, מקרים בהם מדובר בפוסט טראומה עם השלכות רגשיות קשות אשר אינן מאפשרות תפקוד שגרתי תקין יוכרו כנכי צה"ל. יש לנפגעי הלם קרב כתובת אליה יוכלו לפנות לקבלת ייעוץ משפטי והכוונה למיצוי זכויותיהם. נכי צה"ל זכאים לסל רחב של הטבות, בין ההטבות זכאים נכי צה"ל לטיפולים נפשיים וטיפולים שיקומיים. המתמודדים עם הלם קרב יוכלו להפיק תועלת רבה מההטבות של נכי צה"ל, ההטבות יאפשרו להם לקבל הכרה בקשיים עמם הם מתמודדים, טיפול נפשי ושאר הטבות משמעותיות בתחום הבריאות והתעסוקה.

הכרה בהלום קרב כנכה צה"ל תהיה צעד משמעותי לקראת שיקוםוחזרה לשגרה, אפשר לטפל בהלם הקרב ולהשיג תוצאות מצוינות. חשוב להדגיש בפני המתמודדים עם הלם הקרב כי קבלת הכרה ומעמד של נכה צה"ל אינה פשוטה, לרוב יש צורך במאבק משפטי ניכר במהלכו יש להציג ראיות ומסמכים עם חוות דעת מומחים.

מתי אפשר להגיש תביעה להכרה כנכה צה"ל?

ישנם לא מעט מקרים בהם הלם הקרב אינו מתעורר מיד, יהיו מקרים בהם פוסט הטראומה מתעורר רק לאחר מספר חודשים או מספר שנים. אין כל ספק כי הגשת תביעות לקבלת מעמד של נכה צה"ל הופכת מורכבת יותר כאשר מדובר בטראומה ישנה אשר הודחקה. בשפה המשפטית מדובר בהתמודדות עם התיישנות של המקרה, מקרים אשר מוגשים מספר שנים לאחר קרות המקרה יהיו מורכבים יותר לטיפול אך בהחלט אפשריים. גם כאשר מדובר בפוסט טראומה בת מספר שנים אין כל סיבה להרים ידיים ללא מאבק. אנו מאמינים כי כל הלום קרב זכאי להכרה כנכה צה"ל ובעיקר, זכאי לקבלת טיפול נפשי ושיקומי.

יתרונות של הכרה כנכה צה"ל

החיים לצד הלם קרב אינם פשוטים כלל, אלו אשר סובלים מפוסט הטראומה יוכלו לספר על פירוק משפחות, גירושין, בדידות, קשיים תעסוקתיים, קשיים חברתיים, חובות וקושי ניכר בניהול חיי שגרה. במעמד הצגת המקרים מנסים נציגי משרד הביטחון לקשר את הקשיים הנפשיים להתמודדויות הרגשיות הקשות בחייו של הלום הקרב. כך למשל, הם טוענים כי המקור לקושי הוא הגירושין, אנו טוענים כי הלם הקרב קדם לגירושין ואף יצר קשיים בזוגיות אשר הובילו לגירושין ולפירוק המשפחה.

ייעוץ משפטי הניתן על ידי משרד מנוסה יצליח להתגבר על הקשיים אותם מציב משרד הביטחון ולהוכיח קשר ישיר בין הדברים. משרד הביטחון מכיר היום בתופעת הלם הקרב, הוא מטפל באלפי חיילים הסובלים מפוסט טראומה בהיקף זה או אחר. ישנם מקרים בהם תביעות הכרה הוגשו על ידנו לאחר עשרות שנים והסתיימו בהצלחה. ניתן להוכיח קשר בין הלם קרב לבין מחלות כמו לחץ דם גבוה או סכרת, תופעות של התמכרות לסמים אלכוהול והימורים. אנו מלווים בהצלחה ובמסירות עשרות הלומי קרב למיצוי זכויותיהם מול משרד הביטחון ואגף הנפגעים.  


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה