שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2588
מאמרים: 7627
Like: 59
מאמרים -> חוק ומשפט -> משפט כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
משפט כללי
 

חוקרים פרטיים - המחיר של האמת


רותם יונה

רותם יונה - יועץ שיווקי באינטרנט

 
 

חוקר פרטי שניגש לבדוק מקרה כלשהו ואת זה הוא למעשה יספר בעבור כל לקוח כבר במפגש המקדימה. ייתכן בהחלט שהחקירה יכולה להיות קצרה והתשלום עליה יהיה נמוך, אמנם על הקליינט לבחור בחשבון, שיש סיכוי שהחקירה תתפתח, תסתעף ותימשך הרבה זמן רב. ככל שהיא תימשך יותר מזה פרק זמן, כל העלות שלה תגדל.

 

במאמר זה נתאמץ לספר לכם מספר וראסיות למחירים של חקירות שונות. לפני נתחיל נבקש לספר, בראשית הדרך, לא קיימים מדובר כאן במחירים קבועים וכל בלש פרטי יבקש סכום כסף מיוחד על עבודתו. שנית, קיימים חוקרים שמעדיפים לעבוד בצורות מגוונות, על פי זמן קבוע או גלובאלי, לכן שמחירון זה הוא לא בהכרח וודאי למחירון שלהם. בסוף המאמר נספר מגוון דוגמאות, כיצד אפשרי להוזיל עלויות, כיצד נמדד תמחור בדיקה וכולי.

 

לפי שציינו אין מחירון של חוקרים פרטיים, כמעט כל חוקר מורשה לנקוב על המחיר בעצמו. העלות נקבע הכול על פרמטרים מאפיינים. משך הרבה זמן הבדיקה, הקילומטרים שחייב לצלוח הבלש, העזרים שהוא אמור להשתמש וכולי. לפעמים חוקרים פרטיים מבצעים פעולה מוחלטת עבור מוסד מסוים ואז המחיר הוא למעשה קבוע. לדוגמא כאשר הוא מעביר את המועסקים בדיקת פוליגרף או עושה ביקורת האומנם במבנה הותקנו מכשירי האזנה ועוד. פרויקטים דוגמא אלו זה יכולים להדרש לסכומים מטעם מאות רבות של שלא קשה בשנה.

 

כדאי לציין רק מההצעה הכספית של בלש פרטי תעבור שינויים עם פרק הזמן, כי בלש פרטי לוקח בנוסף הכול על הוצאות שונות, למשל על דלק, כלי כתיבה, שימוש בכלי רכב, צורך ועוד. חשבון עלויות זה נמדד לעתים מראש עם זה על ידי מחיר שהוסכם עליו שישולם ביחד עם זה על ידי מוסכם הכול על שכר הוצאות רבות.

 

ישנם תחומים שמחיר העבודה כן מוחלטת לדוגמה, מסירות משפטיות, אם כן העלות נקבע על פי המרחק שעל החוקר לחצות. כאשר זה באיזור שלו סביר למקם שיבקש סכום היא קבועה ונעה ארבע מאות חמישים-שמונה מאות שלא קשה. עלול במכון, מותנה בזמן הבדיקה ובפקטורים שונים שקובע המכון.

 

בעוד שישנן חקירות שונות שלא כמו למשל באופן עצמאי, כמו חקירות כלכליות, חקירות ביטוח, פלילים, גילוי מקורות הכנסה ועוד, קיימים שאנחנו אמורים לבצע לבדנו ובכך לחסוך את הוצאות . ניצול באינטרנט ומאגרי ידע מסוגלים להעניק לנו ידע יקר. ברור שאם אנשים משתוקקים לחוש כמו חוקרים פרטיים מטעם בהחלט, שיהיה מבוסס אנחנו עלולים לשאת הכול על עלינו גם את החלק של המעקב, אך בכל זאת מומלץ להשאיר רק זה לידיי חוקרים פרטיים מומחים ומנוסים.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 0 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה