שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2572
מאמרים: 7616
Like: 59
מאמרים -> חוק ומשפט -> משפט כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
משפט כללי
 

מודיעין עסקי- מודיעין תחרותי


להב מעודה

להב חקירות ושירותי מידע - חוקר פרטי התמחה ב: מעקבים, חקירות כלליות ומודיעין עסקי.

 
 

 

בשניהם קיים המודיעין הלגיטימי הכולל מידע שפורסם באמצעי התקשורת, מעקב אחר גיוסי עובדים, קהלי יעד, הנפקת מניות בבורסה, בדיקת הספקים, טיב מוצרי הגלם, שתילת לקוחות סמויים, פרסומי דוחות שנתיים וכדומה. לעיתים קיימים תאגידים המשתמשים בשיטות בלתי חוקיות כמו ריגול תעשייתי וחדירה אל המערכת הממוחשבת  של המתחרות, השתלת עובדים, השתלת האזנות וכדומה.

מודיעין עסקי: היתרונות הנעוצים באיסוף האינפורמציה

במידה ואתם בעלי חברה ויש לכם מתחרים בענף, ודאי נתקלתם לא פעם בצורך להחליט החלטת רות גורל שמודיעין עסקי היה מסייע לכם לבחור בהחלטות הנכונות ביתר קלות. לא כל משרד חקירות מעניק את השירות של מודיעין עסקי כאשר מרבית משרדיי החקירות מתמחים בעיקר בחקירות אישיות אוחקירות כלכליות. בניגוד לחקירות מן הסוג הזה בהן בלש פרטי נדרש לעבודת שטח, כאן בתום המודיעין התחרותי אופי העבודה הוא שונה, כאשר כאן המידע הינו נגיש לכל אדם באופן חוקי.

לחברות ותאגידים ישנן מספר סיבות לאיסוף אינפורמציה על המתחרים, כאשר ברור מאיליו כי באמצעות מידע ניתן להניב רווחים. כמו כן מידע על המתחרים מהווה תשתית לתכנון אסטרטגי וקבלת החלטות תוך ראיית התמונה הכוללת בצורה מדויקת. בנוסף, איסוף אינפורמציה על החברות המתחרות מעניק יתרון בתכנון צעדיה על המתחרות בזירה וזכות הנגישות הראשונית אל קהל היעד, כמו כן מידע על מוצרי המתחרים באמצעות מודיעי עסקי הוא תנאי חשוב כאשר מטרת היצרן היא להוציא אל הזירה מוצר חדש.

ההבדלים בין מודיעין עסקי לריגול תעשייתי

רבים נוטים לבלבל בין מודיעין עסקי לריגול תעשייתי, ואולם קיים הבדל משמעותי כאשר במודיעין התחרותי השיטות לאיסוף האינפורמציה הן פאסיביות בדרך כלל והינן אינפורמציה "בדיעבד" כאשר גם האמצעים האקטיביים כדוגמת חוקר פרטי הנדרש לבצע מעקבים אחר בכירים בחברה המתחרה, הוא עדיין עושה זאת בדרכים כשרות.

חציית הקווים אל תחום העבירה הפלילית שדינה מאסר בפועל היא כאשר ישנה השגת גבול, האזנות סתר, רכישת אשפה של חברה מתחרה על מנת לאסוף אינפורמציה חסויה, ראיונות עבודה מפוברקים של אנשים אשר עבדו בעבר בחברה המתחרה, התחזות לספקים, שיחוד אנשים תמורת מידע סודי, ריגול אלקטרוני הכולל חדירה למחשבים על מנת לשלוט בהם מרחוק או סוסים טרויאניים, ועד לגניבה של מסמכים ורכוש. במידה והנכם מעוניינים והגעתם לפרשת דרכים בה נדרשת עליכם לקבל החלטה הרת גורל מבחינה עסקית ואתם זקוקים לשירות מודיעים תחרותי, או במידה ואתם חושדים כי בחברה שלכם קיימות הדלפות מידע או האזנות סתר, הגעתם אל הכתובת הנכונה. אנו בעלי ניסיון עתיר שנים בתחום כאשר האמינות, דיסקרטיות ומקצוענות הם חוקי היסוד שלנו. אנא השאירו הודעה או צרו עימנו קשר, ואנו נחזור אליכם בהקדם.

 


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 2 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה