שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2588
מאמרים: 7627
Like: 59
מאמרים -> חוק ומשפט -> משפט כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
משפט כללי
 

סכסוכים עסקיים כיצד נתמודד? זה תלוי רק בנו


goren assa
 
 

משפט ידוע, אומר, ש"הכול בחיים הוא עניין של טיימינג." כל דקה נספרת. והרי זמן בחיים, שווה כסף, והרבה, כך שכל דקה מבוזבזת, יכולה ליצור הפסד כספי גדול. הדבר נכון לכל תחום בחיים. אבל בעולם העסקים, אפשר לומר שהוא בולט במיוחד. עסקים רבים משתפים ביניהם פעולה, חותמים על הסכמים שונים ופועלים למען מטרה משותפת. אך מה קורה, כאשר בעלי העסקים מגיעים לידיי סכסוך? או אז, מתחילה הבעיה.

אנחנו רק פותחים את העיתון של הבוקר וקוראים על עוד סכסוך בין שותפים עסקיים. על עוד מחלוקות בנוגע ליישומם של הסכמים, על מחלוקות שונות סביב אי תשלום תמורה, או שכר טרחה, על ליקויים, הפרות הסכמים אשר כולם באים לפתתו של בית המשפט. אנחנו שומעים על צוות עורכי דין מבריק שמנהל ביד רמה את הסכסוך בבית המשפט. סכסוכים שכאלה יכולים להימשך חודשים ואף שנים, ולגרור אחריהם הוצאות מופרכות של זמן, כסף וכוחות נפש רבים.

אך מה לעשות, ועדיין ישנם סכסוכים. הרי כולנו עם דעות וצרכים שונים, כך שלמעשה, סכסוכים מתרחשים לא פעם, ומחייבים אותנו להתמודד איתם בצורה מתאימה. בדיוק בשביל זה, יש את הגישור העסקי.

גישור עסקי

הגישור העסקי, בא לתת מענה מקצועי ומדויק עבור כל אותם סכסוכים שמתרחשים תחת המטרייה העסקית. הסכסוכים יכולים להיות מגוונים ורבים, ועל כולם עונה הגישור. תהליך הגישור הוא תהליך ייחודי, שמצליח בצורה מיטבית לפתור את הסכסוך. תהליך זה מתבצע על ידי מגשר מקצועי, מנוסה ומיומן, שאינו מכיר את אחד הצדדים המעורבים בסכסוך. עובדה זו מאפשרת הן למגשר והן לצדדים המסוכסכים להביע את דעתם מבלי חשש כי דבר כלשהו ממה שיאמרו יוטה לטובת הצד האחר.

שלבים בגישור העסקי

הגישור העסקי מתבצע במספר שלבים עיקריים. בשלב הראשון, כל אחד מהצדדים, שיושב ברוב המקרים בנפרד עם המגשר, מציג את המקרה ואת הבעיה שהתעוררה, מזווית הראייה שלו. שלב זה נועד ליצור את תשתית האמון הבסיסית, הנחוצה במיוחד, כאשר כל אחד מהצדדים יוכל לומר את שעל ליבו באמת. בשלב השני, יושבים הצדדים והמגשר יחד, ומנהלים דיון ושיח על המצב שהיה בעבר, המצב הקיים בהווה, והמצב הרצוי מבחינתם בעתיד. בשלב השלישי, המגשר עובד על זיהוי האינטרסים האמיתיים של כל צד. מה באמת כל צד רוצה להשיג מהמהלך. לאחר מכן מתחילים להעלות פתרונות אפשריים, אשר נועדו לספק מענה עבור כל אחד מן הצדדים. במידה והפתרון מוסכם על הצדדים, יהיה ניתן להגיע להסכם הסופי. במידה והפיתרון עדיין לא רצוי בפני אחד מהצדדים, המגשר והצדדים יצטרכו לחשוב על פתרונות אחרים, מוסכמים על שניהם, שיובילו לידיי מימוש המטרה הסופית.

סכסוכים הם מנת חלקנו, אבל נוכל לבחור איך להתמודד אותם.

סכסוכים הם חלק בלתי נפרד מהחיים, כולל בחיים העסקיים שאותם אנחנו מנהלים. פנייה למגשר עסקי, תהיה עדיפה עשרות מונים, מאחר והיא תחסוך לכם זמן והרבה מאוד כסף. בגישור העסקי עד שהוא לא מוסכם על פני שאר הצדדים, לא חותמים על ההסכם, בשונה כמובן מבית המשפט שבו אין לכם שליטה על התוצאות באף צורה שהיא. למרות שסכסוכים הם מנת חלקנו, עדיין הבחירה כיצד להתמודד איתם תלויה רק בנו. 


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה