שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2588
מאמרים: 7627
Like: 59
מאמרים -> חוק ומשפט -> משפט כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
משפט כללי
 

עו"ד לתאונות דרכים


אופיר

ofir

 
 

 

עו"ד לתאונות דרכים

 

כ-385 איש נהרגו במהלך שנת 2011 בתאונות דרכים. אך גם אלו הנשארים בחיים לעיתים צריכים להתמודד עם מצב קשה, שיכול לכלול פגיעות גפיים, חבלות ראש קשות, נכות, וכן נזקים פסיכולוגיים. תהליך התביעה הינו תהליך ארוך ומורכב, הכולל התעסקות בירוקרטית לא פשוטה. עו"ד לתאונות דרכים יכול להעניק סיוע משפטי לנפגע תאונת-הדרכים, ולעזור לו להשיג פיצוי מקסימלי תוך זמן קצר בגין הנזק שנגרם לו.

 

מיהם הזכאים לפיצוי?

עו"ד תאונת דרכים יכול לסייע בהגשת תביעה מול חברת הביטוח. הזכאים לפיצויים משתנים לפי נסיבות התאונה: למשל, הולכי רגל שנפגעו על-ידי רכב זכאים לפיצוי, כך שהולך הרגל יכול לתבוע את חברת הביטוח אשר מבטחת את הרכב שפגע בו. במקרים בהם המדובר בתאונת "פגע וברח", התשלום יבוצע לרוב באמצעות "קרנית", הקרן לפיצוי נפגעי תאונות דרכים. מקרה אחר הוא כאשר מספר אנשים יושבים ברכב שעבר תאונת דרכים. כל היושבים ברכב, כולל הנהג, יוכלו לתבוע את חברת הביטוח שמבטחת את הרכב הנפגע. עו"ד לתאונות דרכים מכיר ובקיא בחוקים אלו ובתקדימים הקשורים לתחום זה, והוא יכול לסייע לנפגעים בקבלת הפיצויים להם הם זכאים.

 

כיצד מגישים את התביעה?

על-מנת להגיש את התביעה, יש להתייעץ עם עו"ד לתאונות דרכים, שיעזור לנפגע להגישה לבית משפט. תביעות שעולות על סכום של 2.5 מיליון ש"ח נידונות בבית המשפט המחוזי, ומתחת לכך התביעות נידונות בבית משפט השלום. התובע יתבקש לשלם מקדמה על חשבון האגרה המשולמת לבית המשפט. יש צורך לצרף לכתב התביעה בקשות לפנייה למומחים רפואיים, אשר יקבעו את שיעור נכות התובע כתוצאה מהתאונה הנדונה. חשוב לדעת כי בתביעות לפי חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים, לא ניתן לצרף חוות דעת, אלא בית המשפט בעצמו ממנה מומחים רפואיים בהתאם לסוג הליקויים מהם סובל התובע, הנתמכים בתיעוד הרפואי שצורף לבקשה למינוי מומחים.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה