שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2588
מאמרים: 7627
Like: 59
מאמרים -> חוק ומשפט -> משפט כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
משפט כללי
 

עורך דין נכות ביטוח לאומי – נכות כללית


אופיר

ofir

 
 

 

עורך דין נכות ביטוח לאומי – נכות כללית

המוסד לביטוח לאומי מספק לתושבי ישראל ביטחון פיננסי מסוים במקרים של נכות המשפיעה על כושר ההשתכרות. נכות יכולה לנבוע ממחלה או למשל בשל תאונות דרכים,תאונות תלמידים, תאונות בבית, נשיכת כלב תאונות עבודה, נזקי גוף מתקיפה, תאונות מדרכה,רשלנות רפואית ועוד. עורך דין נכות ביטוח לאומי מתמחה בתביעות הקשורות למוסד לביטוח לאומי.

עורך דין נכות ביטוח לאומי - מה התנאים לקבלת הכרה בנכות כללית מהביטוח הלאומי?

על פי תקנות הביטוח הלאומי, כל תושב ישראל רשאי להגיש בקשה להכרה בנכותו ולקבלת קצבה וגמלאות בהתאם, במידה והוא עומד בקריטריונים הבאים:

·         תושב ישראל בן 18 שנה לפחות ולפני גיל פרישה.

·         חוסר יכולת להשתכר עקב נכותו גם לא בשיעור של 25% מהשכר הממוצע במשק.

·         כושר השתכרותו עקב הנכות צומצם ב50% לפחות.

·         עקרת בית שתפקודה צומצם ב50% לפחות עקב נכותה.

"שומר הסף" של הביטוח הלאומי היא הועדה הרפואית אליה מוזמן המבוטח. עם קבלת התביעה לרבות המסמכים הרפואיים, המבוטח מוזמן לוועדה רפואית אשר מורכבת מרופא אחד המתמחה בתחום רפואי מסוים, ומזכיר הועדה, שתפקידו לרשום את פרוטוקול הועדה ולדאוג לזכויות המבוטח בעת הועדה. במידה והמבוטח התלונן על מספר ליקויים רפואיים, אזי ייתכן והוא ייבדק על ידי מספר רופאים מומחים. חוות הדעת של הרופאים היושבים בוועדה מועברת לבחינתו שדל רופא מסכם, אשר קובע את אחוזי הנכות המשוקללים בהתאם לתקנות הביטוח הלאומי (קביעת דרגת נכות לנפגעי עבודה). הרופא המוסמך קובע גם את התאריך בו החלה הנכות ואם היא קבועה או זמנית.

במידה והביטוח הלאומי לא אישר את בקשתי, מה ניתן לעשות?

במקרים אלו ניתן להגיש ערר לועדות רפואית לעררים בפני הביטוח הלאומי וגם שם אין זה סוף פסוק, וניתן להגיש ערעור על החלטת הועדה הרפואית לעררים לבית הדין לעבודה, זאת בשאלה משפטית בלבד. עורך דין נכות ביטוח לאומי המטפל בתביעות נכות יוכל לעזור למבקש רבות. במקרים של הכרה בנכות כללית, עורך דין נכות ביטוח לאומי יוכל להפנות את המבקש למומחה לקבלת חוות דעת רפואית, לייצג אותו בפני הוועדות השונות בביטוח הלאומי ובבית הדין אם יש בכך צורך. על כן, על מנת למקסם את סיכוייך לקבל קצבת נכות, מומלץ לך לפנות לעורך דין נכות ביטוח לאומי, בעל ניסיון ומיומנות, אשר יוכל למצות את סיכוייך באופן מקסימאלי.  

 


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה