שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2588
מאמרים: 7627
Like: 59
מאמרים -> חוק ומשפט -> משפט כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
משפט כללי
 

עורכי דין וההבדלים ביניהם


emma lion

הבלוג של אמה

 
 

 

 איזה אדם בוגר לא פעם נקלע לתוך תסבוכת משפטית מסוימת בעקבותיה נעזר בעו''ד מקצועי? נכון הדבר, תחום העיסוק של פרקליט הוא לסייע לציבור הכללי, במצבים סבוכים בהם אנחנו צריכים את זווית ראייתו של עו''ד הבקי בחוקים. לדוג', מי שעבר תביעה בגין שבירת חוזה אינו יכול למצוא בעצמו את אופן פתירת הסכסוך אם יוותר על העו''ד הנכון.

אף על פי כן, קיימת בעיה מתי שצריכים להחליט איזה אדם מתאים לסייע לנו במצוקה אליה נקלענו. לאמיתו של דבר, בדיוק כשם שכאנו חווים כאב בברכיים ניגש למומחה אורתופד במקום למומחה עיניים, כשאנחנו מוכרחים לשכור יעוץ משפטי עקב תביעת נזיקין, נבחר ללכת אל עו''ד הבקי במצבים האלה ובטח לא לאדם מומחה בענייני מקרקעין.

עורך דין גירושין

כפי שאמרתי, עולם החוקים והדינים כולל בתוכו לא מעט התמחויות ומקצוענים המתמחים בדינים נפרדים. כמו לדוגמא: פלילים, עו''ד זכויות יוצרים, דיני עבודה ועורך דין נדל''ן. על אף שכול אחד מתוך אנשי המקצוע האלה הוסמך באופן כללי וגם הסמכה קונקרטית בתחומו, טוב יותר לשכור בעל מקצוע אשר מתמחה במיוחד בחוקי הענף שבו אנחנו צריכים עצה.

בדרך זו, תוכלו להיות בטוחים וסמוכים שהאדם אליו פניתם מכיר את כלל החוקים והניואנסים המשפטיים אשר קשורים למצבכם.

איך מוצאים עורך דין?

הדבר ההתחלתי שיש לבצע בזמן שאנחנו צריכים סיוע משפטי מקצועי הוא ההגדרה של התחום המשפטי שקשור לסיטואציה שלנו. כך לדוג' - ידועים בציבור שהגיעו לידי החלטה להיפרד ועתה צריכים הם לחלק את הנכסים ולפתור קושיות כגון סוגיית מגורי הילדים, מהותי להם לרכז חיפושם אחר עו''ד מתאים כעורך-דין משפחה ולא עורך-דין כללי.

כיצד נדע שהמומחה אשר אליו פנינו נחשב לרלוונטי לנו?

על מנת שנוכללזכות ביעוץ משפטי איכותי, רצוי לבדוק מעל לכל היסוס שאומנם זה עו''ד שלו ניסיון ומוניטין בענף שבו התעניינו. לדוגמא - לו נתייעץ עם עו''ד נדלן אשר רק עתה סיים הכשרתו, לרוב, הגיוני שתוך זמן קצר נבין שאינו מנוסה מספיק בכדי להשיג בעבורנו את הפתרון הרצוי. עם זאת, אילו ניקח אדם משופשף ובעל המלצות, נצליח לקבל פתרון לגאלי ראוי ורם במעלה.

נקודת העלויות של העו''ד

אחד הרבדים המרתיעים כשבוחרים משרד עם רזומה מרשים בסוגייה בה רצינו עזרה הנו הכסף אותו הוא לוקח. אמת ויציב, עורך-דין ותיק ומבוקש דורש סכומים גדולים בעבור השירות שלו. ואולם, אם אותו העורך דין רשאי לדרוש מלקוחותיו סכומים גבוהים כאלה, אזי כנראה שיש ביכולתו למלא את תפקידו כיאה וכך לתת לקהל לקוחותיו את התוצאות האופטימליות.

רוצים לשמוע אינפורמציה נוספת בעניין בחירה נכונה של ייעוץ משפטי? אינפורמציה נוספת ב-עורכי דין וזכו למבוקשכם.

 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה