שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2588
מאמרים: 7627
Like: 59
מאמרים -> חוק ומשפט -> משפט כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
משפט כללי
 

קיצור הליך גירושין עם הסכם ממון


מיכל ז

מיכל ז

 
 

אפילו זוגות שאוהבים עד מאוד יכולים להיקלע למריבות כשזה מגיע לעניינים כלכליים. השוני בדעות והריבים, ברוב המקרים, מתעצמים בקרב זוגות ידועים בציבור ובקרב זוגות שנמצאים בהליך גירושין כאשר מגיע הזמן להסדיר חלוקת רכוש ביניהם. בעזרת הסכם ממון יכולים הזוגות להסדיר את חלוקת הרכוש מבעוד מועד.

ידועים בציבור ירוויחו יותר מכולם אם יכינו הסכם ממון. אומנם הם זכאים לאותן זכויות כמו זוג נשוי, אך העובדה שהם לא נשואים יכולה ליצור בעיות ביורוקרטיות ולכן הסכם ממון יעזור להם "לכסות" את הפינה הכלכלית.

ידועים בציבור יכולים להשתמש בהסכם ממון כדי לקבוע איתו חלוקת רכוש שתהייה שווה באופן מוחלט במקרה של פרידה, כזו הנהוגה בקרב זוגות נשואים שמתגרשים בלי להכין את ההסכם, אך היתרון הגדול של ההסכם הוא בכך שאיתו הם יכולים גם לקבוע אופן חלוקה לא שווה ביניהם.

למעשה, הסכם ממון מאפשר לזוגות נשואים או ידועים בציבור להחליט מה מהרכוש שלהם שייך לכל אחד ויישאר בידי הבעלים שלו בעת פרידה ומה משותף לשניהם ויתחלק ביניהם באופן שווה בפרידה.

גם זוגות לפני חתונה יכולים להסדיר חלוקת רכוש עם הסכם ממון, ואיתו הליך גירושין יהיה קצר יותר, כיוון שיש להם נושא אחד פחות שעליהם לדון בו. כדאי לזוגות נשואים לא לחכות להליך גירושין כדי להסדיר את נושא הרכוש, כיוון שיותר קל להסדיר אותו כשמאוהבים ומכבדים אחד את השני, בעוד שבגירושין בני הזוג יכולים להתקשות מאוד להגיע לפשרה בגלל טינה, שנאה, חוסר כבוד וכו'. במקרה כזה, יכול ההליך להימשך תקופה ארוכה מדי, והכל בגלל כסף.

הסדרת חלוקת רכוש לפני גירושין או פרידה היא חשובה גם כדי לדאוג שלילדים שיהיו או שישנם יהיה כל מה שהם צריכים במקרה שההורים שלהם יפרקו את החבילה. אפשר לקבוע בהסכם כמה יקבל הצד שיקבל את הילדים כדי שיזכו לכלכלה טובה. כמובן שיש לסעיף מהסוג הזה מגבלות ותנאים, וכך גם לכל סעיף אחר.

מי שירוויחו הכי הרבה מהסכם ממון הם בני זוג ידועים בציבור או לפני חתונה שאחד מהם משתכר יותר בהרבה מהשני או שיש לו משאבים רבים. כך אותו צד יכול להבטיח שהצד השני לא יקבל חלק מהרכוש שהוא צבר בחיי הרווקות בעת גירושין או פרידה.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 0 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה