שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2545
מאמרים: 7590
Like: 59
מאמרים -> חוק ומשפט -> משפט כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
משפט כללי
 

תמלול משפטי


אוהד פרקש

סטודיולאב המרת קלטות

 
 

 

ההגדרה של תמלול זה העברה של מלל לכיתוב, העברה של שיחה ממצב של שמיעה לקריאה. לדוגמא: המרה של קובץ סאונד לקובץ קריאה כתוב.

תמלול משפטי- כאשר אנחנו מגישים תמליל של הקלטה לבית משפט כראיה.

למה חשוב שגורם חיצוני יבצע את השירות של תמלול משפטי ?

התשובה מתחלקת לכמה סיבות:

1 אמינות התמלול המשפטי- כאשר חברה חיצונית נותנת שירות של תמלול משפטי היא חותמת על מסמך תצהיר אשר מעיד על אמינות התמלול, בית המשפט לא יראה בעין יפה אם אחד מהצדדים שהוא בעל אינטרס כלשהו יעשה את התמלול המשפטי בעצמו מכיוון שהוא בעל אינטרס ולא צד נטרלי.

2 שלילה של זיוף או חבלה בהקלטה- היו לא מעט מיקרים של זיופים של הקלטות, או חבלה כגון הכנסה של כמה משפטים מפי אדם אחר בהקלטה, כל מי שנותן שירות איכותי של תמלול משפטי יבדוק במעבדה את אמינות ההקלטה מכיוון שאותו נותן שירות חותם על הצהרת אמינות.

3 דיוק ברמה גבוהה- הרבה פעמים אנו מגישים לבית המשפט את התמלול המשפטי כראייה בשלב של ההוכחות. לא פעם קרה שהיה מדובר בראייה בעלת משקל כבד לאותו משפט ובזכות אותה ראייה אדם נשפט כזכאי או נמצא אשם, לכן לדיוק התמלול יש השפעה מכרעת ההבדל בין המילה "הינו" למילה "אינו" יכולה להכריע לכאן או לכאן.

שירותי תמלול משפטי הוא לא עניין של מה בכך, זהו נושא רציני מאוד וחשוב שיעשה בצורה האמינה, האיכותי והמקצועית ביותר.

ישנם עוד יתרונות בביצוע תמלול משפטי דרך נותן שירותים מיומן ומקצועי בתחום כגון:

זמן התמלול- זמן התמלול המשפטי יתקצר משמעותית אם בעל מקצוע מיומן יעשה זאת לעומת אדם ללא כל ניסיון בתחום.

איכות התמלול- דיברנו על כך שתמלול משפטי שמובא כראייה בבית משפט חייב להיות מדויק, נגזרת ישירה של איכות. כדי שאותו תמליל אכן יהיה מדויק ככל האפשר חשוב מאוד שאותה הקלטה שעשינו תעבור ניקוי רעשי רקע מכיוון שככל  שאיכות ההקלטה טובה יותר ונקייה כמה שניתן מרעשים ברקע, כך יהיה לנו דיוק רב יותר בתמליל.

זמן שווה כסף- הזמן שנבזבז אנחנו כאנשים אשר לא מיומנים בתחום הינו רב, כאשר במחירים נוחים ולא יקרים אנחנו יכולים לתת את העבודה לבעלי מקצוע.

לסיכום: תמלול משפטי הוא עניין אקוטי כאשר מדובר בראייה בבית משפט, אותה ראייה תקבע האם אדם חף מפשע יבלה במאסר או לחילופין אדם אשר אשם ימצא זכאי לכן מאוד חשוב לבחור בבעל מקצוע מיומן ואיכותי לביצוע השירות .


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 2 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה