שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2408
מאמרים: 7393
Like: 59
מאמרים -> חוק ומשפט -> משפט מסחרי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
משפט מסחרי
 

הקמת חברה חלק א'


ינאי אמיר

משרד רואה חשבון ינאי אמיר מעניק שירותי חשבונאות ומיסוי.

הקמת סטארט אפ

 
 

הקמת חברה הינה תהליך פשוט, כיום ניתן להקים חברה במסלול מהיר  תוך 24 שעות, על ידי רישום ברשם החברות ושליחת טפסים בהקדם. הקמתה של חברה דורשת מיומנות היות ולחברה נדרש מסמכים משפטיים רבים לכן לצורך הקמת חברה רצוי לבצע מספר הסכמים מקדימים המסדירים את היחסים בין החברה לבין בעלי העניין בה.

ראשית נתחיל בתיאור מהי חברה ? חברה היא ישות משפטית נפרדת מבעליה בעלת זכויות וחובות כשל אדם צלם אנוש, מכח היותה ישות משפטית נפרדת, חברה יכול לתבוע ולהתבע, חברה יכולה לקום לכל מטרה העיקר שמטרותיה אינן נוגדות את מדינת ישראל ואת קיומה. כל אדם, יחיד או חברה או שותפות או התאגדות אחרת יכולים להקים חברה.

ראשיתה של חברה החלה בעת שהכנסיות חיפשו צורת התאגדות אשר תוכל להתאים להם כגוף אשר מיצג אוכלוסיות שלמות אשר מטרתו לפעול באופן עצמאי ללא תלות בבעלי מניותיו. לאור כך התפתחה שיטה לכדי צורת התאגדות של חברה, כיום חברה הינה כלי שימושי מאוד להתאגדות עסקית לצרכי הפקת רווחים.

חברה יכולה להתאגד כחברה בערבון מוגבל ( בע"מ ) וכחברה שאינה בערבון מוגבל, מה המשמעות לתוספת בע"מ בשמה של החברה? משמעות התוספת היא שישנה הפרדה ממשית בין זכויות החברה לבין זכויות בעלי מניותיה כלומר לחברה זכויות וחובות נפרדות מזכויותיהם וחובותיהם של בעלי מניותיה, האומנם המחוקק היה ער לעובדה שיתכן והפרדת הישויות הנ"ל עשויה להיות מנוצלת לרעה ולצורך כך קבע כללים לפיהם יראו את חובותיה וזכויותיה של החברה כחובותיו זכויותיו של בעל מניותיה של החברה אם חשב בית המשפט שנכון הוא לעשות זאת. הליך זה נקרא "הרמת מסך" כלומר מרימים את המסך המפריד בין חובותיה וזכויותיה של החברה לצורך הגעה לבעל מניותיה של החברה.

ניקח לדוגמא מצב בו בעל מניותיה של החברה נהג בחברה באופן שאינו כשיר, וכתוצאה מכך הפכה החברה לחדלת פירעון, בשל שבעל המניות בחברה סרח. המשמעות היא שבית המשפט רשאי אם מצא זאת לנכון להרים מסך ולגיע לנכסי בעל המניות אל אף היותה חברה בערבון מוגבל

להמשך קראו את המאמר הבא אודות הקמת חברה  - פרק ב'


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה