שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2545
מאמרים: 7590
Like: 59
מאמרים -> חוק ומשפט -> משפט מסחרי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
משפט מסחרי
 

מביאים פטנט לעולם


גיל דור

גיל דור, Webfocus בניית אתרים, קידום אתרים במנועי החיפוש

 
 

 

רעיונות חדשים והמצאות כאלה ואחרות מאפיינים מאוד את חייהם של בני האדם מאז שחר ההיסטוריה, וזה ברור למה. אנחנו כל הזמן נמצאים בתנועה ובחידושים, ולכן ברור שיש אנשים שמקדישים את החיים שלהם לפיתוח של פטנטים שונים. הפטנטים השונים יכולים להיות כלים שמשמים אותנו ביום ויום ואנחנו בכלל לא יכולים לחשוב על החיים שלנו בלעדיהם, ומצד שני, במאגר הפטנטים הגדול של כל מדינה יש גם המון פטנטים שהציבור הרחב בכלל לא יודע על הקיום שלהם. בין הרגע שבו אדם חושב על פטנט מסוים ועד הרגע שהוא מצליח לייצר ממנו באמת מוצר, עובר הרבה מאוד זמן, ומדובר על עבודה מאוד לא פשוטה. זה מאוד מורכב לנסות להבין האם פטנט מסוים קיים כבר או לא, ומאוד מורכב לנסות לראות האם אפשר  להוציא לפועל את ייצור המוצר או לא, ולכן, על הרקע הזה הוקמו חברות שונות שנותנות שירותים בתחום הפטנטים.

מהו פטנט?

ראשית, נתחיל בכך שנסביר כי על פי ההגדרה, הפטנט הוא זכות שימוש בלעדית שניתנת על ידי מדינה מסוימת לבעל המצאה, לזמן מוגבל. במדינת ישראל הזמן המוגבל הזה עומד על 20 שנה, אך הזמן המוגבל משתנה בין מדינה למדינה. כמו כן, חשוב מאוד לדעת כי קיימת גם אמנת פריז של הפטנטים, אשר מאגדת את המדינות החברות בה תחת כמה חוקים הקשורים לתחום המורכב של הפטנטים.

מה צריך לעשות?

כיוון שפטנטים זה עולם כה מלא וגדול, זה כמעט בלתי אפשרי לנסות לרשום פטנטים ללא חברה שעוסקת בתחום, ולכן הצעד הראשון צריך להיות בחירה של חברת פטנטים שתיתן שירות מקצועי וטוב. אחרי הבחירה הזו אפשר יהיה להתחיל להעריך את הסיכויים לרישום הפטנט, וזאת על ידי חיפוש שבצע החברה בתחומים דומים לפטנט המדובר. רק אחרי שיתגלה כי לא קיים דבר דומה, יוכל להתחיל תהליך הרישום, ומאוחר יותר, החברה תוכל לתת גם שירותים נוספים. בין השירותים הנוספים ניתן לראות כי רוב החברות מנסות לעזור ליזמים הצעירים גם בגיוס הון ראשוני, על מנת שאלה יוכלו לייצר את המוצר.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה