שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2455
מאמרים: 7495
Like: 59
מאמרים -> חוק ומשפט -> עורכי דין
הוסף עכשיו מאמר למדור :
עורכי דין
 

אתיקה מקצועית של נוטריונים


אלעד שניר
 
 
אחד הנושאים המרתקים ביותר בתחום עבודת הנוטריונים מגדיר את כללי האתיקה המקצועית. על אף העובדה שמדובר על תפקיד רגיש בעל משמעות משפטית אדירה, המון נוטריונים אינם בקיאים בכללי האתיקה ולכן הם מוצאים את עצמם עומדים לביקורת מול משרד המשפטים. הדרך הנכונה להתייחס אל כללי האתיקה היא בתור מסגרת עבודה מוסרית, חוקית והגיונית. בצורה כזו ניתן להבין אילו עקרונות עומדים מאחורי כללי האתיקה ומה מנחה אותם.
 
ראשית, כללי האתיקה המקצועית של נוטריונים נפתחים עם הוראה בגין שמירת כבוד המקצוע. נוטריונים נדרשים לגלות לויאליות מלאה ולהבין כי הם מייצגים את מערכת המשפט בצורה הישירה ביותר. נוטריון צריך להימנע מכל פעולה שעלולה לפגוע בו ובכבוד המקצוע. שנית, על נוטריון חלה בצורה מלאה חובת הנאמנות. בעת מילוי תפקידו נדרש הנוטריון לפעול בנאמנות ובמסירות. לדוגמא, במידה והנוטריון מתבקש לבצע פעולה בשביל יותר מאדם אחד, הנאמנות היא שווה לשני הצדדים ואין קשר לשאלה מי משלם את שכרו.
 
הסדרת פרסומות, קבלת עבודה, איסור שותפות ושמירת סוד
 
כללי אתיקה מקצועית נוספים המופיעים בחוק הנוטריונים מסדירים את עבודתו המעשית. על פי הכללים, נוטריון לא יכול לעשות במישרין או בעקיפין פרסומת לעיסוקו. הוא מוגבל לכללים המופיעים בחוק הלשכה וחלים עליו גם כללים לעניין ציון השם והמקצוע. אסור לנוטריון לשדל אדם למסירת עבודה מקצועית מסוימת או להשתמש בתארים שאינם מוסדרים בתקנות. למעשה, נוטריון יכול להשתמש רק בתואר "נוטריון", בתואר לועזי מקביל או בתואר אקדמי.
 
כללי האתיקה מטילים על נוטריונים הגבלות על שותפות. נוטריון לא רשאי לעסוק במקצועו בשותפות עם מי שאינו נוטריון. ההרשאה היחידה היא לשיתוף ברווחים של אלמנתו או יתומים קטינים של מי שעומד בכללי ההגבלה, כגון שותפו או שותפו שפרש, אם נפטר בעודו נוטריון, או נוטריון שאת משרדו הוא רכש. לבסוף, חשוב לציין שעל נוטריון חל איסור עיסוק כשכיר ועליו לשמור בסוד כל דבר שהובא לידיעתו. מעבר לכך, אסור לנוטריון להשתמש בידיעה שהגיעה אליו במסגרת מילוי תפקידו לכל מטרה זולת למען אותו אדם שנזקק לשירותי נוטריון
 

 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 2 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה