שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2555
מאמרים: 7602
Like: 59
מאמרים -> חוק ומשפט -> עורכי דין
הוסף עכשיו מאמר למדור :
עורכי דין
 

הוצאה לפועל עורך דין


אלי תכלת

אלי 

 
 

לצערנו, בשנים האחרונות גירושים נהיו לפופולאריים יותר ויותר. למרות המחשבה הראשונה על הזוג המתגרש, חשוב שלא נשכח זוגות עם ילדים ,ההשפעה על הילדים יכולה להיות הרסנית ולהשפיע לאורך זמן רב,  ואף יכולים  לפתח תסביכים נפשיים עקב כך. ילדים רבים להורים גרושים מתדרדרים לסמים, לשתייה, להפרעות חרדה ולהפרעות אכילה ועוד. אמנם תפקיד ההוריפ הוא לדאוג לבריאות הילדים וליכולת ההסתגלות שלהם למצב החדש.  , אבל ישנם טיפולים בהם עורכי הדין מטפלים. בתחום המזונות עורך דין קובע בעצם סכום כספי שהאב יאלץ לשלם לאם כדי שתטפל בילדים. חוץ ממקרים חריגים, התשלום ניתן עד שהילד מגיע לגיל 18, ואז האב חופשי מתשלומי המזונות. 

למרות שסכום המזונות נקבע בתהליך מתקדם, הפנייה אל עורך דין מסוג זה צריכה להתבצע בתחילת תהליך הגירושים. למה בעצם? סיבה זו פשוטה. בגלל שבדרך כלל האם תנסה "להוציא" מהאב תשלום מזונות גבוה, סכום התשלום ישתנה. לכן, צריך לקבוע סכום זמני, אז שהסכום הקבוע יהיה מקובל על שני הצדדים.

 

בפועל , מקרים רבים של גירושים מסתכמים לטובת האם. אולי בגלל סטיגמה ישנה הנשים מוגדרות חלשות וכאלה שצריכות את העזרה במקרה פרידה. בלי קשר למצב הפיננסי ולקריירות של הצדדים. . בגלל גישה עתיקה זו, סכומי המזונות נוטים להיות מוגזמים ומופרזים לחלוטין. ישנם אפילו מקרים בהם המשמורת על הילדים מתחלקת שווה בשווה, ולמרות שהאב מטפל בילדים באותה המידה, עדיין נאלץ לשלם מזונות. בנוסף, בגלל שמקרים רבים של גירושים מסתיימים באווירה רעה, יש תחושה של מלחמה. האם בדרך כלל מנסה להגדיל את המזונות לסכום הגבוה ביותר שתוכל. אם פסיקת הדין עומדת לטובתה, האב סובל. פעמים רבות הסכום אינו הגיוני, והאב אינו יכול לעמוד בתשלומים. במקרים כאלה המקרה עובר להנהלה משפטית שונה, והאב מסתבך ומתעסק עם הוצאה לפועל עורך דין שיגרום לאב להגיע למקרה כזה, יכול להיתבע על ידו.

כשמדובר בדיני משפחה עורך דין צריך להיות רגיש בנושא. בגלל שמדובר בתחילת הליך הגירושים, העניינים חמים ורגישים ביותר. פגישה עסקית יכולה להסתיים בפיצוץ מצד שני הצדדים, והתהליכים יכולים להתארך ללא סיבה. עורך הדין צריך לגלות רגישות, ולנסות לרצות את שני הצדדים. כמובן שאין מצב שבו שני הצדדים יהיו מרוצים, אבל צריך לנסות להגיע לעמק השווה אמנם מדובר במשימה לא פשוטה. אך חשוב מאוד שהגירושים יסתיימו בצורה כי חלקה שאפשר.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 2 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה