שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2446
מאמרים: 7479
Like: 59
מאמרים -> חוק ומשפט -> עורכי דין
הוסף עכשיו מאמר למדור :
עורכי דין
 

כינוס נכסים


Bhs group
 
 

אחד התהליכים המשפטיים החריפים והקיצוניים הוא תהליך כינוס נכסים. הוא ניתן במסגרת צו בית משפט, כאשר לא ניתן למצות בדרך כל שהיא, לבד מהכינוס, את הזכות לקבלת חוב. ניתן להוציא צו כינוס נכסים  לאדם פרטי, לקבוצת אנשים ולחברות.

צו כינוס נכסים מעיד על פי רוב על היות בעלי החוב חדלי פירעון. מי שממנה כונס נכסים הוא ביתה המשפט או רשם ההוצאה לפועל.

כאשר אדם או חברה נקלעים למצב, שבו  בהעדר ברירה אחרת מוצא נגדם צו כינוס נכסים הם ודאי נדרשים לסיועו של עורך דין מקצועי. יש דרכים משפטיות שונות, שבאמצעותן ניתן להגן על רכוש החייבים בעת הליך ביצוע  הוצאה לפועל וכינוס נכסים.

אחד השלבים היותר כואבים במסגרת תהליך ההוצאה  לפועל הוא עיקול מטלטלין. לאחר קבלת צו מראש ההוצאה לפועל, מתחיל כונס הנכסים לבחור את המטלטלין לכיסוי החוב. העדר הפעלת שיקול דעת לבד מהרצון לממש את שווי הנכסים עלול להותיר את החייבים בחוסר כול.

על מנת לא להיוותר חסר אונים נוכח כונס הנכסים חשוב להיעזר בשירות  משרד עורכי דין  שאנשי המקצוע בו בקיאים בתהליכי ההוצאה לפועל ועשויים לסייע לבעלי החוב לא להיוותר בחוסר כול ולהותיר בידיהם הן חפצים הנדרשים למילוי צרכים בסיסיים, הן חפצים בעלי ערך רגשי מיוחד היקר ללבם, ואפילו חיות מחמד.

כמו כן חל איסור על עיקול תשמישי קודש וכלי עבודה הנדרשים לצורך עבודה ויצירת הכנסה

"זמן פציעות" של בעלי החוב

שופטים במשחקי כדורגל נוהגים להוסיף דקות אחדות לאחר תום המועד החוקי- 90 דקות- למשחק. תוספת זמן זו מכונה "זמן פציעות". על פי שיקול דעתו של השופט הראשי, אמורה התוספת לפצות בעיקר את שחקני הקבוצה הנמצאת על סף הפסד ולהעניק לה סיכוי להשוות את התוצאה  ואולי אף לנצח את המשחק. הדקות שמתווספות הן הדקות שבהן המשחק הושבת בגלל פציעת מי מהשחקנים או הפסקת משחק יזומה מכל סיבה שהיא.

החוק קוצב, מתיר ומותיר 14 ימים מרגע עיקול החפצים ועד תחילת העמדתם למכירה. בפסק ופרק זמן זה, ניתן לפרוע את החוב או אף לעשות צעדים מעשיים ראשוניים לצמצומו ובכך לאפשר את השבת הנכסים, כולם או מקצתם, ולמנוע את עיקולם.

משרד עורכי דין יסייע למי שתלוי ועומד נגדם צו הוצאה לפועל וכינוס נכסים לדחות ואף למנוע את רוע הגזירה על ידי הגשת בקשה מנומקת ומפורטת, מגובה במסמכים, לביטול צו העיקול. כמו כן, ניתן להגיש עתירה לצו השהיית מכירת הרכוש.

מרגע קבלת צו הוצאה לפועל חשוב לפעול בהיגיון ובעיקר- במהירות. המעשה הראשון ההכרחי והנבון הוא פנייה אל עורך דין הבקיא בהסדרת ענייניהם של חייבים הניצבים בפני הוצאה לפועל וכינוס נכסים.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה