שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2588
מאמרים: 7627
Like: 59
מאמרים -> חוק ומשפט -> עורכי דין
הוסף עכשיו מאמר למדור :
עורכי דין
 

מתי אנו נעזרים בעורך דין


מיקי כץ

איש תוכן

 
 

עורכי דין עשויים לסייע גם ב"זמן שלום" ולמעשה – ממש כמו רופאים הם יכולים למנועתקריות של עבירה על החוק של גורמים שונים. לעומת זאת, כאשר אנו נתונים ב"זמןמלחמה", לעתים אין מנוס מאשר להסתייע בשירותיהם של עורכי דין ייעודיים (כמו למשלנוטריונים, עורכי דין משפחה ועוד) שמטפלים בתחומי החיים השונים. לא רק עברייניםסדרתיים עוברים על החוק – מערכת של חוקים גדולה ומסועפת מכל תחומי החיים לעתיםמרכיבה מצב שבו האדם ההדיוט עלול לעבור ללא ידיעתו או בידיעתו על החוק, ואז הינונתון בידי המערכת המשפטית.

מתי אנו פונים לעורכידין?
עורכי דין הינם אנשי חוק שפועלים לצד שוכר השירות שלהם כמו גםמטעם המדינה או הציבור – ולמען האינטרס שלהם בלבד – בשירותים שונים בתחומים כמודיני משפחה, דיני עבודה, דיני חוזים, דיני מקרקעין ועוד, והוא יכול לשמש כגורם נטולפניות ובעל תפקיד אובייקטיבי, כמו למשל נוטריון, מגשר ועוד. עורכי הדין מצוויםלנהוג במרשיהם בכבוד על פי חוק, להיות איש סודם ככל שזה נוגע לנושא התביעה, להסבירמהו המקרה המשפטי, לתאר מהן הדרכים האפשריות לפתרון ולייצג את לקוחותיהם שלהם עדלניצחון.

יפויי כוח ועריכת הסכמים
נוטריונים הינםעורכי דין שהוסמכו לאשר נכונות מסמכים ואמינותם – למשל כשמדובר בהנפקת דרכון זר, בהגשת צילומי תעודות ומסמכים רשמיים למיניהם ועוד. כשמתעורר הצורך בעריכת הסכם – ישלפנות לעורך הדין הרצוי. כשעורכים ירושה, הסכם גירושין או הסכם ממון בין נשואים אובין ידועים בציבור – מדובר בעורך דין לענייני משפחה, כשמדובר בעריכת חוזה עסקי– עורך דין לענייני עבודה.
 


עורך דין פרטי או ציבורי?
מלבד עורכי הדיןהמעניקים שירותים פרטיים, ישנם גופים אשר מעניקים סיוע משפטי ללא תשלום למעוטייכולת. מתן הסיוע המשפטי נועד בכדי להגיש סיוע למעוטי היכולת, וניתן בתחומי התביעותהאזרחיות כמו גם הפליליות – כדי להיות זכאי לשימוש בשירותים אלו, על הנזקקים לשירותלעמוד בתנאים שהוכתבו בחוק.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה