שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2569
מאמרים: 7613
Like: 59
מאמרים -> חוק ומשפט -> עורכי דין
הוסף עכשיו מאמר למדור :
עורכי דין
 

עורך דין ביטול עיקולים


yehuda
 
 

 

חוק ההוצאה לפועל (התשכ"ז 1967) מאפשר לרשות האכיפה והגבייה לממש שלושה סוגי עיקולים שונים כנגד חייבים שטרם הסדירו את חובם לזוכים (נושים) בתיקי הוצאה לפועל. מימוש סוגי העיקולים השונים מתאפשר אך ורק לאחר הנפקת צווי עיקול על ידי בית המשפט ולאחר מסירת צווי העיקול לידיו של החייב ומתן תקופת "התראה" להסדרת חובותיו. תקופה זו עומדת ברוב המקרים על 20 יום מרגע מסירת צו העיקול לידיו של החייב. יחד עם זאת, ישנם הליכי עיקול מנהליים המתנהלים ללא צורך בהנפקת צוי עיקול מטעם בית המשפט וללא תקופת "התראה".

שלושת סוגי העיקולים הקבועים בחוק ההוצאה לפועל הינם:

1. עיקול מטלטלין- עיקול זה נועד למטרות החרמת רכוש פיזי העומד לרשות החייב, לרבות, פריטי ריהוט, מכשירי חשמל, תכשיטים וכדומה. עיקול זה איננו כולל פריטי רכוש אשר נועדו לצרכי מחייה לרבות, ביגוד, כלי מיטה, כלי אוכל, כלי עבודה (שערכם אינו עולה על סכום הקבוע בתקנות), תשמישי קדושה ועיטורי צה"ל השונים.

2. עיקול מקרקעין ונכסים רשומים- עיקול זה נועד לצרכי עיקול נכסים המצויים בבעלותו של החייב, לרבות, בתים, דירות, מגרשים וקרקעות. במידה והנכס הינו בית מגוריו של החייב, הזוכה מחויב בהעמדת דיור חלופי טרם פינוי החייב מדירתו. עיקול זה מיושם גם למטרות עיקול נכסים רשומים כגון רכבים ו/או שלילת רישיון הנהיגה.

3. עיקול צד שלישי- עיקול זה מיועד למטרות החרמה של רכוש וכספים השייכים לחייב ומצויים אצל גורם שלישי. עיקול זה מתייחס בין היתר לעיקול חשבונות בנק, עיקול משכורות, עיקול כספי חיסכון וכדומה.

ביטול עיקולים- כיצד?

 

לרשות כל חייב העומד כנגדו צו עיקול, ישנן מספר חלופות באמצעותן הוא יוכל להוביל לביטול העיקולים על ידי ראש ההוצאה לפועל. חלופות אלו כוללות בין היתר: הסדרת החוב באמצעות ניהול משא ומתן אל מול הנושים, הגשת בקשה לביטול העיקול ונקיטת הליכים נוספים במסגרתם החייב זוכה להגנה משפטית ולעיכוב של כל ההליכים המבצעיים המיועדים להינקט כנגדו. הליכים אלו חייבים להיות מנוהלים על ידי עורך דין ביטול עיקולים המתמחה בדיני הוצאה לפועל, והם כוללים בין היתר: הגשת בקשה לאיחוד תיקים, הגשת בקשה להכרזה על החייב כחייב מוגבל באמצעים והגשת בקשה להליכי פשיטת רגל.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה