שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2588
מאמרים: 7627
Like: 59
מאמרים -> חוק ומשפט -> עורכי דין
הוסף עכשיו מאמר למדור :
עורכי דין
 

עורך דין נזיקין – הסבר כללי על תחום דיני הנזיקין


אקסטרה קידום אתרים http://www.seo-extra.co.il/

אקסטרה קידום אתרים

 
 

תחום המשפט , בדומה לתחום הרפואה, הוא רחב מאוד וכולל תחומים רבים, כמו התחום הפלילי, התחום המנהלי, דיני תעבורה, המעמד האישי, דיני עבודה, דיני משפחה וכן הלאה. תחום אחר בו נדון כעת הוא דיני הנזיקין . דיני הנזיקין עוסקים בפיצוי קורבן שנגרם לו נזק. הנזק יכול להיות גופני, נפשי, נזק לרכוש, נזק עקב רשלנות,  נזק עקב הטרדה או תקיפה או איום.

עורך דין נזיקין המייצג אדם שנגרם לו נזק, יצטרך להוכיח בבית המשפט את האחריות של הנתבע לנזק שנגרם לניזוק. עורך דין דיני נזיקין יצטרך לדון בסעד, בפיצוי שמגיע לאותו אדם בגין הנזק שנגרם לו. מטרת הפיצוי היא להביא את אותו אדם במהירות האפשרית לאותו מצב שהיה לפני שנגרם הנזק.

יש הרבה מצבים בהם עלול להיגרם נזק לאדם , למשל רשלנות רפואית, תאונת דרכים, תאונות עבודה ותאונות תלמידים , גניבה, תקיפה. אדם שנגרם לו נזק טוב ייעשה אם יפנה לעורך דין נזיקין מומחה לעניין שיוכל להקל במידה ניכרת את מצבו.

עורך דין נזיקין בקיא בדיני נזיקין ומיומן יצטרך להתמודד עם סוגיית האחריות, שהיא סוגיה רחבה ומורכבת מאוד. ניתן למדוד את האחריות של המזיק בכמה אופנים. ניתן למדוד עד כמה יכל המזיק לשלוט בתוצאות מעשיו. עורך דין נזיקין יוכל לטעון לאחריות מוחלטת. כלומר, המזיק יחויב בפיצוי התובע גם אם לא ידע , לא העריך ולא היתה לו שליטה על תוצאות מעשיו. ניתן למדוד עד כמה הנזק נגרם עקב רשלנות. כלומר, המזיק נהג בצורה לא סבירה ובגלל התנהגות לא סבירה זו נגרם הנזק. לדוגמא המזיק לא נזהר, לא עשה ככל שביכולתו על למנוע נזק, לא התייעץ, לא עצר מפעילותו כשזו הסתבכה וכדומה. בקצה הסקלה ימצא עורך דין נזיקין את הכוונה תחילה מצדו של הנתבע, של המזיק. המזיק לא רק שהיה מודע לתוצאות מעשיו, הוא גם התכוון להם.

מרגע שעורך דין נזיקין הצליח להוכיח את אחריות המזיק לנזק שנגרם , עליו לדון בפיצוי שיקבל הניזוק. תחום זה גם הוא מורכב מאוד ורחב מאוד. מדידת הפיצוי מבוססת על ראשי נזק שונים , ביניהם ראשי נזק ממוניים כמו הוצאות שהוציא הניזוק לצורך טיפול בנזק והפסדי שכר בעבר ובעתיד, וכן ראשי נזק לא ממוניים כמו עוגמת נפש , כאב, סבל, קיצור תוחלת החיים ופגיעה באיכות חייו של הנפגע.

כאמור, יש הרבה מצבים בהם יכול להגרם נזק, וקיימים עורכי דין בכל התחומים, לפעמים עדיף לפנות לעורך דין המתמחה בתחום הנזק שנגרם. לדוגמא: אני רוצה לתבוע מישהו על נזק שנגרם לי בתחום התעבורה, עורך דין תעבורה יהיה בשבילי  לפעמים יותר רלוונטי.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה