שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2588
מאמרים: 7627
Like: 59
מאמרים -> חוק ומשפט -> עורכי דין
הוסף עכשיו מאמר למדור :
עורכי דין
 

עורך דין צבאי בישראל


דוד כהן

עורכת תוכן באינטרנט

פארטי אפ בניית אתרים וקידום אתרים

http://www.partyup.co.il/

 
 

היותו של אזרח במדינת ישראל, חייל בשירות סדיר או קבע, כופפת אותו לא רק לחוקי מדינת ישראל ולמערכת המשפט שלה אלא גם למערכת המשפט הצבאית. ישנם חוקים במערכת המשפט הצבאית הנוגעים לעבירות בגינן יישפט חייל ואף ייענש בעוד שמערכת המשפט האזרחית כלל לא תייחס אותו אליו כעבירה. עם זאת, יש להדגיש שבהרבה עבירות, לרוב עבירות פליליות, קיימת התאמה או חפיפה בין הערכאות המשפטיות אך עדיין תנאי המשפט שיקבל חייל אינם זהים לחלוטין לתנאי המשפט האזרחי.

עורך דין צבאי הוא עורך דין מוסמך לדיני פלילים בעל רישיון להופיע בבתי דין צבאים ולייצג חיילים אשר חשודים או מואשמים בביצוע עבירה. חיילים רבים אינם מודעים לזכויותיהם ואינם בקיאים בחקיקה ובהליכים משפטיים, לא במסגרת האזרחית ועל אחת כמה וכמה במערכת המשפט הצבאי, כמו גם אינם לגמרי מבינים את ההשלכות שגזר הדין יכול להוות על עתידם באזרחות. צעדים ובחירות שגויות שהם עלולים לבצע מתוך לחץ או חוסר ניסיון והבנה יכולים להפוך בקלות לטעות עליה ישלמו מחיר כבד בהמשך חייהם.

ליווי, ייעוץ והכוונה משפטית של חייל בין אם בשירות סדיר, קבע או מילואים היא זכותו של החייל ומומלץ לנצל אותה גם אם נדמה שאין בה כל צורך. הלחץ הנפשי שמופעל על החשוד במעשה בחדר החקירות של המשטרה הצבאית, החרדה בפני הבאות ותמימות הדעת יכולים לגרום לחייל לכושר שיפוט לקוי. נוכחותו של עורך דין צבאי שישמש כסנגור צבאי של החשוד תכוון את החשוד לענות תשובות ברורות וחד משמעיות במהלך החקירה ותמנע ממנו טעויות אפשרויות כמו חתימה על הודאה או הצהרות שאינו עומד מאחוריהן ולמרות זאת יצטרך לתת עליהן את הדין כאשר ישמשו כנגדו בבית הדין הצבאי. סנגור צבאי יידע את החשוד במעשה בזכויותיו בחוק וידאג לשחרורו מהמעצר במצ"ח אם יוכח כי המעצר אינו הכרחי לפי החוק. בגלל שמערכת המשפט הצבאית מחמירה עם חייליה בעונשים כבדים, ייצוג על-ידי סנגור צבאי מנוסה שמכיר את אופי המשפט הצבאי יכול להואיל מאוד, החל מסעיפי האישום שיוגשו כנגדו בכתב האישום ועד לרמת הענישה, שזו כידוע מוגבלת בהתאם לסעיפי האישום על פי חוקי המשפט.

גילם הצעיר של החיילים בשירות הסדיר מוביל פעמים רבות לעבירות חמורות שנעשו תחת שיפוט לקוי וחוסר בגרות מסוים של הנאשם, למרות זאת אין למנוע או לבטל את חומרת העבירה שביצע שברובן עבירות חמורות כמו עבירות נשק, עבירות סמים, השחתת רכוש צבאי וניצול סמכות לרעה, הנאשם יצטרך לתת עליהן את הדין ולעמוד בפני משפט צבאי לקבלת פסק דין. החייל עדיין זכאי להגן על עצמו ולהיעזר בסנגור צבאי שיוכל לנהל עבורו משא ומתן מול התביעה הצבאית בניסיון להקל בסעיפי האישום ובאופן הענישה בניסיון למזער עבור הנאשם את הנזק העתידי של השלכות פסק הדין. סנגור צבאי יכול להמשיך וללוות את הנאשם גם להליכי ערעור, דחייה או ביטול האשמות לאחר הכרעת הדין.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה