שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2588
מאמרים: 7627
Like: 59
מאמרים -> חוק ומשפט -> עורכי דין
הוסף עכשיו מאמר למדור :
עורכי דין
 

עורכי דין בישראל - כיצד בוחרים עו


דוד כהן

עורכת תוכן באינטרנט

פארטי אפ בניית אתרים וקידום אתרים

http://www.partyup.co.il/

 
 

עריכת דין הוא מקצוע מגוון מאוד ונוגע כמעט לכל תחום בחיינו. עורך דין מוצלח דורש מקצועיות, מומחיות וניסיון עשיר בתחום המשפט לפני הכול. כאשר אדם עומד בנקודת מפנה בחייו המאלצת אותו לקחת צעדים משפטיים או אם אלא ננקטים כנגדו הוא עומד לפתע בפני עולם שאינו בקיא בו וזקוק לייעוץ והכוונה מקצועית. בחירת עורך דין אמנם נראית על פניה פשוטה, במיוחד כשהשוק מציע כל כך הרבה עורכי דין טובים בכל תחום, אך לבחירת עורך הדין שלך ישנה משמעות עצומה על עתיד ההליך המשפטי והתנהלותו כמו גם לעיתים על ההכרעה בדין כתוצאה מכך.

עורך דין מתאים יש לבחור לאחר בדיקה קפדנית של המקצועיות והמומחיות שלו ולא על סמך שמו, גודל המשרד בו הוא עובד או המלצות כאלה ואחרות מכיוון שבמערכת המשפט אמנם עובדים על פי חוקים ותקדימים אך כל מקרה הוא לגופו ודורש יחס אישי שמתאים למקרה. למשל, בהליכי גירושין, כל מערכת יחסים, כל תא משפחתי, כל עילה לגירושין מחייבת מערך אסטרטגי משפטי אחר. תפקידו של עורך הדין בתיק הגירושין הוא לייעץ ללקוח איך לפעול לאחר בדיקה של מצבו בצורה מקיפה והעמדת האפשרויות העומדות בפניו, האם להגיש את התביעה בבית דין רבני או בבית משפט לענייני משפחה? האם עדיף לנסות לעבוד עם מגשרים ולנסות לפתור את תיק הגירושין ולהגיע להסכם טרם הדיון בבית המשפט? ועוד שאלות ואפשרויות רבות הנוגעות כל אחת למקרה אחר.

דוגמא אחרת היא עורך דין צבאי שהוא למעשה עורך דין שיכול לייצג לקוחות במערכת המשפט האזרחי וגם במערכת המשפט הצבאי. היכרותו עם מערכת המשפט הצבאי, אופן הענישה בה והניסיון המקצועי שלו עם מגוון חיילים בשירות סדיר, קבע ומילואים יכולה להקנות ללקוח שלו ידע רב, הליווי של הסנגור הצבאי יחל מחדר החקירות במעצר במצ"ח, בכל הליכי המשפט השונים ועד להכרעת הדין. ההחמרה בענישה בבתי המשפט הצבאים יכולה לחרוץ גורל של חייל צעיר שביצע עבירה בשל כושר שיפוט לקוי. בהכוונה וייצוג משפטי של עורך דין צבאי מומחה ומקצועי אפשר יהיה לנסות ולהקל בסעיפי האישום ובאם הצורך להגיש ערעור עם הכרעת הדין במשפטו.

תאונות עבודה הן עניין רגיש, אדם שנפגע בגופו בתאונת עבודה לעיתים רבות נמצא במצב נפשי לא קל, אובדן כושר עבודה ובכלל החלמה מפציעה היא תהליך שאורך זמן וצורך אנרגיות רבות מהחולה. עורך דין מומחה לתאונות עבודה יכול ליידע את הנפגע בנוגע לזכויותיו בחוק הן מהמעסיק והן מהמדינה, לסייע לו בהגשת תיקי התביעה והמסמכים הדרושים, לתת הכוונה משפטית לקראת וועדות רפואיות בפני רופאים תעסוקתיים מומחים ובכלל לפרוס בפניו את האפשרויות העומדות לרשותו ולהמליץ לו על דרך פעולה טובה עבורו.

כמה דברים שכדאי לדעת ולבדוק לפני שבוחרים עורך דין לייעוץ, הכוונה וייצוג משפטי:

בחירת עורך דין צריכה קודם כל להיות מופנית לתחום ההתמחות של עורך הדין. חוסר ידע או ניסיון בתחום בו אתה זקוק לייעוץ וייצוג משפטי יכול להסב לך יותר נזק מאשר תמורה.

מומלץ לברר גם בתוך המשרד מי יהיה עורך הדין שיטפל בתיק שלכם ולהיפגש איתו לפני שמחליטים אם לקבל ממנו שירות משפטי.

כדאי לבדוק מהם שירותי המשפט שעורך הדין שפנית אליו מתחייב להעניק לך בעצמו ואם הוא נתמך במשרדים או בעורכי דין אחרים לצורך ייצוג משפטי, זה לא בהכרח דבר שלילי אבל עדיף לדעת דברים כאלה מראש, להיערך ולתת את הדעת טרם ההחלטה לקחת את שירותיו.

יש לוודא את אופן התשלום, מה כולל שכר הטרחה ומהן ההוצאות המשפטיות הצפויות לטיפול בתיק.

בכל בעיה או שאלה הנוגעת לענייני חוק ומשפט מומלץ לקבל ייעוץ מעורך דין מנוסה ומוסמך ולא להסתמך על המלצות קרובים שעלולות להוביל אתכם לבחירות שגויות בעלות השלכות משפטיות בהן כבר לא יוכל לעזור לכם עורך דין, מקצועי ככל שיהיה.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה