שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2569
מאמרים: 7613
Like: 59
מאמרים -> חוק ומשפט -> עורכי דין
הוסף עכשיו מאמר למדור :
עורכי דין
 

תפקידיו העיקריים של נוטריון


אלעד שניר
 
 
הדין הישראלי קובע כי עורך דין עם הסמכה מתאימה יכול לקבל משרת נוטריון. משרה זו מעניקה לעורך הדין את הסמכות לבצע שורה ארוכה של תפקידים משפטיים. בין היתר הוא רשאי לאמת, לאשר, להעיד ולערוך מסמכים משפטיים. חתימתו נחשבת במקרים מסוימים בעיני בית המשפט כאישור למקוריותו של מסמך, כמו גם לזהותו של החותם עליו. בנוסף, החתימה של עורך דין מן הסוג הזה היא אינדיקציה לכך שהמסמך נחתם מרצונו הטוב והחופשי של החותם.
 
מסמכי נוטריון יכולים לשמש כראיה מול בתי משפט ורשויות אחרות, במדינת ישראל ומחוץ לה. לאורך השנים התפתח מוסד הנוטריון בדרכים שונות ולאור התאמות נדרשות בעולם המשפט. המוסד מייצג את הגישה המשפטית המעניקה מגוון זכויות וסמכויות עבור עורכי הדין. יחד עם זאת, קיימים הבדלים משמעותיים בין התפקידים שרשאי לבצע עורך דין לבין תפקידיו של נוטריון.
 
מהו סעיף 7 לחוק הנוטריונים?
 
מלבד האמור לעיל, סעיף 7 לחוק הנוטריון הוא זה שקובע בצורה מדויקת את תפקידו של עורך הדין המחזיק בהכשרה, בהסמכה ובאישור מטעם משרד המשפטים. נוטריון מוסמך לאשר נכונות העתק של תרגום וגם לאשר נכונות העתק של מסמך. הוא יכול לקבל ולאשר תצהיר וכל הצהרה אחרת, לאשר שאדם פלוני נמצא בין החיים ולאשר נכונותה של רשימת מצאי. כל אזרח יכול לפנות אל נוטריון על מנת לערוך העדה של מסמך סחיר, לאמת הסכם ממון בין בני זוג הנחתם לפני הנישואין ולאשר עשיית צוואה. כדאי לפנות לנוטריון הנמצא באיזור הלקוח (למשל: רמת גן) כדי שיהיה זמין לכל פניה של הלקוח (www.israelnotary.co.il/%D7%A0%D7%95%D7%98%D7%A8%D7%99%D7%95%D7%9F-%D7%91%D7%A8%D7%9E%D7%AA-%D7%92%D7%9F).
 
מכל האמור לעיל קל להבין את תפקידו של עורך דין המוסמך על פי החוק לבצע שינויים מסוימים במסמכים משפטיים. במדינת ישראל מוסדר התפקיד הזה משנת 1976 ובחוק ייעודי. זהו הגורם המייצג את הציבור הרחב מול בתי המשפט, אך הוא גם מייצג את בתי המשפט עצמם. נוטריון כפוף לכללי אתיקה מחמירים והחוק אינו מקל ראש בעורכי דין שאינם פועלים לפי התקנות. תפקידיו העיקריים של עורך הדין הם חלק חשוב מהמשרה בה הוא מחזיק. יש לו מעמד ייחודי בתחום המשפט והיחס אותו הוא מקבל מהשופטים הוא בהתאם. 
 

 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה