שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2455
מאמרים: 7495
Like: 59
מאמרים -> חוק ומשפט -> עורכי דין
הוסף עכשיו מאמר למדור :
עורכי דין
 
קיימים מקרים רבים שבהם  אנשים זקוקים לשירותי נוטריון. כאשר הם צריכים להתמודד מול רשויות החוק בישראל, מול גורמים רשמיים בבתי משפט, בבתי חולים, כאשר הם מעוניינים להציג מסמכים ואישורים ממדינה אחת כדי להוכיח את טענתם במדינה אחרת, כאשר הם רוצים לערוך צוואה ולחלופין גם כאשר הם מעוניינים להציג הוכחה שהם חיים. בכל המקרים הללו הם זקוקים לשירותיהם של נוטריונים אשר הם ורק הם מוסמכים על ידי משרד המשפטים במדינת ישראל לטפל בבעיותיהם – להוכיח כי מסמכיהם חוקיים ומקוריים, לאשר כי העתקים של המסמכים המקוריים הם העתקים אמיתיים ולא זיוף, לתרגם מסמכים שכתובים בשפה זרה ולתת אישור לתרגומים הללו. בעצם הטבעת חותמת של נוטריון על מסמך מסוים, מאשר הנוטריון את המסמך והופך אותו למסמך קביל בבית המשפט, בביטוח לאומי ,
המשך קריאה
    על פי חוק במדינת ישראל רק עורך דין רשאי לקבל תעודת נוטריון. נוטריון הוא עורך דין המוסמך מטעם משרד המשפטים של מדינת ישראל לאמת, לאשר או לערוך מסמכים משפטיים או כל מסמך רשמי אחר וכן להעיד כי השינויים שנעשו במסמכים אלה הם לפי החוק, נאמנים למסמך המקורי, בהתאם לדרישות של החוק, ונעשו על ידיו או שנעשו על ידי מישהו אחר שעבד תחת פיקוחו.
המשך קריאה
כשם שהרופאים נשבעים את שבועת הרופא, כך אנשי המשפט מחויבים לרמות גבוהות של אתיקה מקצועית. לצערנו, הרבה מאוד אינם מקפידים על אמות המוסר הבסיסיות. למזלנו, בסוף כולם נתפסים ומקבלים כגמולם.
המשך קריאה
נוטריונים הם עורכי דין אשר קיבלו הסמכה ואישור ממשרד המשפטים להיקרא נוטריון ולעסוק בתחום. על מנת שעורך דין יוכל להימנות עם קהל הנוטריונים עליו לעמוד ראשית במספר תנאים.
המשך קריאה
תחום המשפט , בדומה לתחום הרפואה, הוא רחב מאוד וכולל תחומים רבים, כמו התחום הפלילי, התחום המנהלי, תחום התעבורה, המעמד האישי, דיני עבודה, דיני משפחה וכן הלאה.  תחום אחר בו נדון כעת הוא דיני הנזיקין . דיני הנזיקין עוסקים בפיצוי קורבן שנגרם לו נזק. הנזק יכול להיות גופני, נפשי, נזק לרכוש, נזק עקב רשלנות,  נזק עקב הטרדה או תקיפה או איום.
המשך קריאה
כולנו מכירים את ההתמחויות השונות של עורכי דין. אנו מכירים עורך דין העוסק בפלילים, עורך דין הבא מתחום הנזיקין, וכדומה. יחד עם זה, מעטים מאיתנו שמעו על תחום שנקרא ליטיגציה ועל עורכי דין המתמחים בו.
המשך קריאה
לפתע יום אחד, מתברר לכם כי אתם צריכים אישור נוטריון לצורך אישור הליך מסוים. ברגע הנ"ל אתם וודאי חושבים לעצמכם, מדוע אתם זקוקים לשירותיו של נוטריון, מה תפקידו של נוטריון.
המשך קריאה
תרגום משפטי הוא תרגום של טקסט הנושא אופי משפטי. זה יכול להיות חוזה להשכרת נכס, פסקי דין של בית משפט, צוואות, תעודות ועוד. בנסיבות מסויימות אנו נאלצים להציג מסמכים בעלי אופי משפטי ממדינה שונה ובשפה שונה ויש צורך בתרגום משפטי. במקרה זה נשאלת השאלה, האם תרגום משפטי הוא זהה לכל תרגום אחר? האם כל אדם בעל רמה גבוהה של שפה זרה יכול לתרגמה לעברית? האם מי שתרגם יצירה ספרותית מתאים גם לתרגם מסמכים משפטיים? ידיעת השפה על רזיה ועל בוריה, שפת המקור ושפת היעד, היא כמובן תנאי הכרחי אך לא מספיק. בתרגום משפטי יש חשיבות רבה לדקויות שלהן יש משמעות משפטית, כל סטייה מהדקויות יכולה לגרום לפרשנות משפטית שונה. מילים אינן מתורגמות אחת לאחת בין שפות, לא בהכרח לכל מילה יש מילה שוות ערך בשפה זרה. לכן לעיתים יש צורך להשתמש במילים דומות תוך כדי הקפדה על דיוק משפטי.  שליטה מלאה בשפה היא הכרחית, אך אינה מספיקה עבור תרגום משפטי.  השפה המשפטית היא שונה בין תרבויות ויש להכיר היטב את צורת הכתיבה המשפטית הנהוגה בכל מק
המשך קריאה
  לסיכום, בבואכם לבחור את עורך דין הגירושין שלכם, תיאלצו לסמוך במידה ניכרת על תחושת הבטן. אל תבחרו בכריש אם אתם עדיין מוכנים לתת סיכוי לנישואין, ואל תבחרו במגשר אם אתם נחושים בדעתכם לצאת למלחמה.
המשך קריאה
חוק איסור לשון הרע אוסר פרסום והפצה של לשון הרע, עם זאת כיצד מתמודדים עם הפרות רבות של לשון הרע בישראל?
המשך קריאה
<< הדף הקודם 21-30 מתוך 52 הדף הבא >>

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה