שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2588
מאמרים: 7627
Like: 59
מאמרים -> חוק ומשפט -> קניין רוחני
הוסף עכשיו מאמר למדור :
קניין רוחני
 

רישום סימני מסחר בעולם הפטנטים


ofer
 
 

 

סימני מסחר

ממש כפי שלכול אדם בוגר תעודת זהות משלו, עם תמונה עכשווית המייצגת אותו נאמנה, ועם נתונים הרלוונטיים רק לו, כמו תאריך לידה וארץ לידה, כך גם לגבי מוצרים מסחריים. היום העולם משופע בעסקים, מפעלים, ארגונים ותאגידים, הנדרשים לסימן מסחרי ייחודי רק להם. סימני מסחר ייחודיים ובלעדיים, מסייעים לבדל עסק זה מעסק אחר, וככול שהסמל והכיתוב טובים יותר, כך המוצר יהיה גם זכיר יותר.

אמצעי זיהוי

סימני מסחר הם אמצעי זיהוי מצוין של המוצר אותו אתם משווקים ללקוחות. הסימן המסחרי חייב להיות מקורי וייחודי, ורצוי מאוד, שלא יהיה דומה לשום סימן מסחרי של אף חברה אחרת. לכן, בעלי עסקים משקיעים את מיטב ממונם בעיצוב הסימן המסחרי. למעשה, הסימן המסחרי, אמור להיות רשום על פי חוק, כך שאף גורם אחר לא יוכל לעשות בו שימוש, להטעות את ציבור הצרכנים, ולגרום לעסק המקורי להפסדים כלכליים ועוגמת נפש. סימן מסחרי, יכול גם להיות הלוגו של העסק,ישנם לוגואים כה מפורסמים, כגון הלוגו של חברת "קוקה קולה" או של רשת המזון המהיר "מק דונלנד", אותם ניתן למצוא בכול פינה נידחת על פני כדור הארץ. הסימן המסחרי, טומן בחובו עולם ומלואו. יש אשר יזהו סימן מסחרי עם איכות, או יוקרה, ישנם סימנים מסחריים המסמלים עממיות ופשטות, כול משמעות של סימן מסחרי שכזה, נקנית במשך השנים בעמל רב.

רכוש בלעדי של החברה

סימני המסחר הם רכושם הבלעדי של כול חברה וחברה. למעשה, סימן מסחרי, מוגדר על פי חוק כקניין רוחני. והיה וגורם כלשהו עשה שימוש בסימן המסחרי שלכם, או העתיק אותו, או מכר סחורה שאינה שלכם תחת חסות הסימן המסחרי שלכם, הוא צפוי לדיון משפטי וקנסות או עונשים הקבועים בחוק. אם פתחתם זה אתה חברה, או רשמתם פטנט על מוצר מסוים, ויש לו כבר סימן מסחרי, על מנת להגן על הסימן שלכם, יהיה עליכם לרשום אותו במשרדי רשם סימני המסחר. על מנת לרשום את הסימן המסחרי גם בארצות שמעבר לים, תוכלו לפנות למדינות החברות באמנת פריז. לא תמיד חייבים לפנות אל מעצב לוגואים או גרפיקאי מדופלם, ישנם כיום אתרי אינטרנט המציעים סימני מסחר מוכנים למכירה.

תוכלו לקרוא גם על רישום פטנטים בצורה נכונה

 


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה