שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2588
מאמרים: 7627
Like: 59
מאמרים -> טכנולוגיה -> אינטרנט ומחשב
הוסף עכשיו מאמר למדור :
אינטרנט ומחשב
 

האינטרנט בחיינו - האם נוכל להסתדר בלעדיו?


דוד כהן

עורכת תוכן באינטרנט

פארטי אפ בניית אתרים וקידום אתרים

http://www.partyup.co.il/

 
 

האינטרנט כיום הוא חלק בלתי נפרד מאיתנו. כל ילד קטן יודע לגלוש בו, וגם אנשים מבוגרים ואף באי ימים יודעים כיצד לתפעל אותו למרות שזו טכנולוגיה מתקדמת עבורם. השימוש בו הוא מאוד נפוץ ונרחב, כל דבר שרוצים לחפש נמצא שם, כגון: נתונים היסטוריים ומידע עצום על בעלי חיים, ארצות, טיולים, סרטים, אטרקציות, ספרים וכל רעיון או נושא, חבוי במאגר הגדול הזה.

האינטרנט כבש את העולם בסוף שנות ה-90, אבל כבר בתחילתן החלו לפתחו, ובמרוץ השנים גדל מספר האתרים והביקוש עלה. האינטרנט הפך לאזור מסחר, תרבות ופנאי. היכולת להעביר מידע מאחד לשני במקומות שונים בעולם הפכו את הטכנולוגיה הזו לדבר נחשק וגרמו לאינטרנט להיות החותם ולדבר המשמעותי שקרה בשנות ה-90, בעיקר בגלל האינטרנט עלה המונח "כפר גלובלי" – כולנו כפר אחד. כיום בניית אתרים הוא ענף הולך וגדל כיוון שידוע לכל שאם אתה לא שם, אתה לא קיים.

בעברית הוא נקרא מרשתת, כיוון שהאינטרנט היא למעשה רשת מחשבים עולמית שמחברת רשתות מחשבים רבות וכך ניתן לתקשר בין אזורים שונים. כך למשל ניתן באמצעות רשתות חברתיות להכיר חברים מכל מקום בעולם, או לשמור על קשר עם חברים שלא מתראים איתם לעיתים קרובות. ניתן באמצעות האינטרנט לדבר איתם בשיחות רגילות או בשיחות וידאו, להתכתב ולשלוח תמונות וכך להתעדכן.

האינטרנט הפך לספרייה אחת ענקית. ניתן למצוא בו ספרים רבים. ספרי עיון, למידה וקריאה. מנועי חיפוש מציעים דרכים רבות לאתר כל דבר שרק נרצה. במידה ועושים עבודה אקדמית, יש מאמרים רבים של מרצים המתפרסמים ועבודות מחקר לתואר שני ושלישי. חלק מהמאמרים הינם בתשלום אבל הרבה מהם אפשר לאתר ולהוריד בחינם.

בעזרת מנועי החיפוש, חיפוש מידע נעשה קל יותר כיוון שהם מכוונים באמצעות המילים שמקלידים בתיבת החיפוש, ומציגים את המידע הרלוונטי ביותר ועד למידע שמתקשר בעקיפין. בשונה מפעם, היום מועלה הרבה חומר ומידע מידי הגולשים, וזה גם יכול לשמש את המשתמש, כמו אתרי מאמרים שמועלים על ידי הקהל הרחב, ומכילים ידע על נושאים ותחומים רבים.

תכני הגולשים מתאפיינים גם ביכולת שלהם להגיב מיידית לכתבות ולשתף את שאר הגולשים בחוויותיהם. למשל כל אתר מציע היום אפשרות להגיב לכתבותיו, כך גם הכתב נחשף לדברי הגולשים וגם מתפתח שיח וירטואלי ביניהם. תופעה נפוצה כיום היא כתיבת בלוגים. ילדים, נערים ומבוגרים מספרים על חייהם האישיים באמצעות דף אינטרנט הנקרא בלוג.

האינטרנט מתחלק לשני עידנים. עידן ווב 1.0 ועידן ווב 2.0. העידן השני הוא העידן בו אנו נמצאים והוא מייצג את האפשרות של הגולשים להביע את דעתם ולהשתתף בכפר הגלובלי. כך גם אתרי האינטרנט מתנהלים, המקימים מעניקים את האפשרויות האלה לגולשים. הדברים מוצעים בדרך כלל בחינם, ויש להם אפשרות לומר את דעתם, לעלות סירטונים, תמונות, ובעצם להרגיש חלק מהאתר.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה