שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2588
מאמרים: 7627
Like: 59
מאמרים -> טכנולוגיה -> אינטרנט ומחשב
הוסף עכשיו מאמר למדור :
אינטרנט ומחשב
 

השפעת הטכנולוגיה על ילדים


לי באומן

לי באומן , אשת המילה הכתובה, ליברלית , אוהבת לכתוב על סוגיות מגדריות ו אביזרי מין .

 
 

רק לפני שנתיים סטיב ג'ובס הכיר לעולם את האייפד של אפל, ומאז התרחשה מהפכה של ממש. האייפד הפך להיות כלי שמיש כמעט בכל בית בחברה המערבית, ואנשים רבים מעידים שהם נוטים להשתמש בו בתכיפות רבה יותר מכפי שמשתמשים במחשב נייד. לצד האייפד, ישנו האייפון שגם הוא הרחיב את מגוון האפשרות המוצעות לנו על בסיס יומי.

תינוקות שנולדים בימינו חשופים מגיל מאוד צעיר לטכנולוגיה הזאת. לא מזמן העלו ליו טיוב סרטון על ילדה בת כשנתיים שמסתכלת במגזין אופנה, אך היא לא הבינה שמדובר במגזין, וחשבה שמדובר בטבלט החביב עליה. היא לחצה על פריט מסויים במגזין ושום דבר לא קרה. ממש היה אפשר לראות על פניה את התסכול וחוסר האונים- המוכר לא הפך להיות לא מוכר.

מכאן ניתן להבין שילדים נולדים למציאות אחרת לחלוטין, והם מבינים את המציאות בראי הטכנולוגיה. נשאלת השאלה מה השלכות של כך מבחינה פסיכולוגית? האם ילדים שמכירים את האייפד והאייפון מרגע לידתם, ורגילים לקבל בהנף יד בדיוק את המידע או המשחק שהם רוצים, יצליחו לפתח יכולת של דחיית סיפוקים? האם בעידן בו אנשים ממש מפנקים את האייפון והאייפד בכל מיני אביזרים לאייפון , CASE MATE, מגן לאייפון ועוד אי אילו אקססוריז טכנולוגיים, ילדים יוכלו ללמוד ולהבחין בין עיקר לטפל?

פסיכולוגים חינוכיים, התפתחותיים וקליניים טוענים כי רב הנסתר על הגלוי, אך שבסופו של דבר הכל יהיה תלוי בחינוך של ההורים. הורים צריכים ללמד את הילדים שלהם על גבולות, וזאת באמצעות חינוך עקבי והתנהגות מתאימה הניתנת לחיקוי. על ההורים להסביר לילדיהם על הטכנולוגיה, לשבת איתם יחד וליצור מכך פעילות משותפת. חשוב שההורה יחשוף את הילד גם לגירויים אחרים שאינם רק טכנולוגיים אלא צעצועים של ממש.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 2 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה