שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2588
מאמרים: 7627
Like: 59
מאמרים -> טכנולוגיה -> אינטרנט ומחשב
הוסף עכשיו מאמר למדור :
אינטרנט ומחשב
 

חנות וירטואלית בחינם


טל ביטון
 
 

המסחר באינטרנט מהווה כיום נתח שוק עיקרי בפעילות של כל בית עסק, ועסקים שעדיין לא הצטרפו לשוק המקוון עלולים למצוא את עצמם תוך מספר שנים כמעט ללא לקוחות. חברות רבות משלבות חנויות און ליין באתר החברה, או מקשרות מן האתר לאתר שיוחד באופן ספציפי לחנות. ניתן כיום להקים ללא כל קושי חנות וירטואלית בחינם, ובכך לשדרג את אתר החברה ולהפוך אותו לפלטפורמה עסקית מניבת רווחים לחברה.

בתי עסק אשר מבקשים להקים חנות וירטואלית יכולים לפנות לאחד מן הגופים הרבים המציעים כיום חנות וירטואלית בחינם, והאפשרויות הן רבות ומגוונות. ישנם סוגים שונים של חנויות המציעות פונקציות שונות, ולכן חשוב מאוד להקדים להקמת החנות עבודת תכנון והתאמה. בראש ובראשונה יש צורך בבירור הדרישות הייחודיות לעסק, כגון קהל היעד, נפח הגולשים הצפוי, אופן התשלום, יכולות ניהול החנות וכדומה.

הבדלים בין חנויות וירטואליות שונות

כמו חנויות אמיתיות גם חנויות מקוונות נבדלות זו מזו מבחינת גודלן וכמות הלקוחות שהן מיועדות לשרת. ישנו הבדל גדול בין הקמת חנות לעסק קטן אשר מוכר כמה פריטים בודדים לבין הקמת חנות המציעה עשרות ואפילו מאות מוצרים לכמות רבה של גולשים. הקמת חנות וירטואלית בחינם מאפשרת לחסוך כסף רב בו ניתן להשתמש כדי להכין את התשתית לחנות, כגון קניית שטח אחסון על שרת (סרבר) איכותי שמותאם לנפח גלישה רב.

הבדל נוסף שקיים בין חנויות וירטואליות המוצעות בחינם הוא ממשק המשתמש שלהן, אשר יכול להיות מותאם לסוגים שונים של קהלים. לדוגמא, ישנן חברות המציעות התאמה של חנות וירטואלית בחינם לקהלים שאינם מיומנים בשימוש במחשב כגון אוכלוסיה מבוגרת וכדומה. לעומת זאת ישנן חנויות הפונות למביני עניין, בעיקר בתחומי המחשבים והגאדג'טים. חשוב להקפיד שקהל הלקוחות אליו פונים יוכל להשתמש בחנות, כדי לא לפספס לקוחות פוטנציאליים.

אפשרויות מתקדמות של חנויות וירטואליות

חנויות און ליין רבות מאפשרות קניה ישירה באמצעות האתר. אפשרות זו דורשת הטמעת רכיב של התממשקות לחברות האשראי, או לחברות המציעות תשלום מקוון כמו פייפאל וכדומה. מומלץ לכל עסק להתייעץ עם החברה המספקת לו חנות וירטואלית בחינם כדי לדעת מראש מה יכולות להיות אפשרויות התשלום באתר. במקרים מסוימים מוותרות חברות על אפשרות זו ומסתפקות בטופס "צור קשר" באמצעותו מזמינים הלקוחות את המוצר באימייל.

לא רק נוחיות הגלישה מהווה שיקול בבחירת החנות אלא גם קלות התפעול שלה מצד בית העסק. כאן ישנו הבדל אינדיווידואלי בין מפעילי החנות, כאשר מפעילים מיומנים ומנוסים יוכלו להסתדר עם כל חנות וירטואלית, ולעומתם ישנם כאלו שיזדקקו למערכת ניהול נגישה יותר. לאלו המתלבטים בין כמה אופציות כדאי לבדוק עד כמה קל לעדכן את תוכן החנות, להחליף תמונות ולשנות מחירים של מוצרים (כולל שינוי של כמה מוצרים בבת אחת).


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה