שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2588
מאמרים: 7627
Like: 59
מאמרים -> טכנולוגיה -> אינטרנט ומחשב
הוסף עכשיו מאמר למדור :
אינטרנט ומחשב
 

יתרונות של קבוצות תמיכה וירטואליות


לי באומן

לי באומן , אשת המילה הכתובה, ליברלית , אוהבת לכתוב על סוגיות מגדריות ו אביזרי מין .

 
 

האינטרנט הוא אחד הכלים הטכנולוגיים השמישים ביותר בימינו. לפי מחקרים נמצא כי בין 60-100 מליון אמריקאים השתמשו באינטרנט לשם מציאת מידע בנושא רפואה או באינטרנט ניתן לגלוש לאתרים רבים העוסקים בבריאות או במידע רפואי, ולהשתתף בקהילות וירטואליות בנושאי בריאות ומחלה בריאות. קהילות וירטואליות נקראות גם קבוצות תמיכה וירטואליות מאחר ויש להן את הפונקציות והמאפיינים של קבוצות לעזרה עצמית. 

קבוצות תמיכה וירטואליות כוללות שני סוגים עיקריים של קבוצות: קבוצת תמיכה הדדית וקבוצת תמיכה מקצועית. קבוצת תמיכה הדדית (mutual aid group), המכונה גם קבוצה לעזרה עצמית(self help) , היא קבוצה וירטואלית העוסקת בנושא מסויים, אך אינה מנוהלת על ידי איש מקצוע בתחום. לעומתה, קבוצת תמיכה מקצועית מנוהלת על ידי איש מקצוע, ומאופיינת בהתערבויות רבות שלו.

 

בספרות, המושג קבוצות תמיכה וירטואליות מתייחס לסוגים שונים של קבוצות כגון: קבוצות פרטיות, קבוצות דיון (discussion groups) ופורומים (message boards) מקצועיים ותמיכתיים . התקשורת הנהוגה בפורומים היא א-סינכרונית: משתמשים יוצרים הודעה חדשה עם שאלה או סיפור אישי, ומשתמשים אחריםיכולים להגיב להודעה זו בזמן המתאים להם.

 

ההשתתפות בקבוצות תמיכה וירטואליות על כל סוגיהן מסייעת ליצור שיח תמיכתי ואינפורמטיבי סביב נושאים רבים לרבות נושאים שמעוררים בושה או סטיגמה. לדוגמא: אנשים רבים נתקלים בבעיות מיניות במהלך חייהם הזוגיים, אך מתקשים לפנות לעזרה חברית או מקצועית בנושא. קבוצות התמיכה הוירטואליות יכולות לתת מענה לאנשים אלו- בין אם בהקשבה, בהפנייה לגורמים מתאימים כמו מטפל מיני או פסיכולוג שיקומי, ביצירת נורמליזציה סביב נושאים טעונים כמו שימוש ב אביזרי מין ו מוצרי סקס והמלצה על גורמים טיפוליים נוספים או שיווקים כגון חנות סקס מקצועית וסובלנית.

 

עצם קיום קבוצת התמיכה ואיפשור השיח בנושא הלא מקובל יוצר אצל המשתתפים תחושה של ביחד, הפחתת תחושת הבדידות, הסבל סביב הסטיגמה וחוסר האונים.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה