שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2588
מאמרים: 7627
Like: 59
מאמרים -> טכנולוגיה -> אינטרנט ומחשב
הוסף עכשיו מאמר למדור :
אינטרנט ומחשב
 

משחקים און ליין לילדים


טל ביטון
 
 

הורים רבים אינם אוהבים את המחשבה שילדם מעביר זמן רב בישיבה מול המחשב ובמשחקים. על אף שכל ההורים היו מעדיפים שהילדים יעבירו את זמנם הפנוי בקריאה או בביצוע שיעורי בית, בפועל, משחקים און ליין לילדים יכולים להועיל להם, בתנאים הנכונים.

משחקים און ליין לילדים - מדוע זה טוב?

משחקים און ליין לילדים אינם מזיקים כפי שניתן לחשוב. ישנם משחקים רבים שאינם מבזבזים לריק את זמנו של הילד אלא אפילו עוזרים לו לפתח מיומנויות חשיבה ואסטרטגיה. מדוע, אם כן, הורים כל כך מתנגדים למשחקים הללו? הבעיה מתחילה כשהילד מתמכר למשחקים וכתוצאה מכך מעביר את כל זמנו הפנוי מול המחשב.

זה תפקידם של ההורים לדעת להציב גבולות ולקבוע מהו זמן ראוי למשחקים ומהו פרק הזמן שיש לפנות למטלות שונות. כל עוד הילדים משחקים און ליין במינונים ובשעות הנורמטיביות, הרי שאין בכך שום דבר מזיק. בנוסף, ישנם משחקים און ליין לילדים המבוססים על חוויות שיתופיות ואינטראקציות עם ילדים אחרים, מה שעשוי לסייע לילד לפתח גם מיומנויות חברתיות בנוסף למיומנויות שכבר הוזכרו.

משחקים און ליין לילדים על פני הורדה ישירה

משחקים לילדים הניתנים להורדה ישירה בדרך כלל מביאים שלל וירוסים למחשב. מדוע? ילדים לא תמיד יודעים להפעיל שיקול דעת נכון וכתוצאה מכך הם מבצעים הורדה של המשחקים מאתרים לא בטיחותיים שיכולים לגרום נזק (לעתים בלתי הפיך) למחשב.

משחקים און ליין אינם דורשים הורדה ישירה או הרשמה, מה שמאפשר לילדים לשחק במשחק ללא שום התחייבויות ומבלי להוריד אותם למחשב. יחד עם זאת, הורים רבים חוששים דווקא מהאפשרות של משחקי און ליין, מתוך הפחד שאז ילדם ייחשף לכל סכנות הרשת.

מה עושים במצב כזה? פשוט מאוד! מוודאים שהילד גולש אך ורק באתרי משחקים המיועדים לילדים, הרי באינטרנט יש אתרים כאלה בשפע. מדובר באתרים ידידותיים המציעים משחקי און ליין לילדים ללא שום התחייבות ובאנונימיות ולכן ההורים יכולים להסיר דאגה מלבם.

איך בוחרים אתר משחקים און ליין לילדים?

על אף שקיימים אתרים רבים המציעים משחקים און ליין, בפועל, לא בכולם ניתן למצוא תוכן ראוי לילדים. ישנם אתרים המיועדים לילדים ובכל זאת מציעים משחקים לא הולמים כמו פוקר לילדים או משחקים אלימים. ברור לכם כהורים שמדובר בתוכן שאליו לא תרצו לחשוף את הילד שלכם ולכן חשוב שתעברו בעצמכם על האתר הנבחר לפני שתעניקו לילד יד חופשית להשתמש בו ותוודאו שאכן מדובר באתר ראוי וחף מסכנות.

אתרים ידידותיים מציעים לרוב משחקים און ליין לילדים בחלוקה לקטגוריות שונות, החל ממשחקי אסטרטגיה ועד משחקי בנות, משחקי אקשן, קווסטים ועוד. אפשרו לילדכם לבחור את המשחק המועדף עליו בתנאי שאין בו חשיפה לתכנים לא הולמים, במטרה שייהנה מהמשחק.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה