שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2541
מאמרים: 7584
Like: 59
מאמרים -> טכנולוגיה -> אינטרנט ומחשב
הוסף עכשיו מאמר למדור :
אינטרנט ומחשב
 

סקירה קצרה על מערכות לבניית אתרים


אביה אטיאס

אביוש

 
 

על מנת לבנות אתר אינטרנט בימים עברו, לרוב ברירת המחדל הייתה כמו שפועלים במצב שרותים לבנות בניין - פונים לאנשי מקצוע, כי אנחנו לא מוכשרים לעסוק בתחום. כתיבת קוד, בין אם זה לתוכנה ובין אם זה לפיתוח אתרי אינטרנט, נחשבת לעסק מסובך אשר לא כל אחד שמעוניין ללמוד את התחום גם יוכל לו.

חלק מהביצועים העסקיים של כותבי קוד, הייתה לייצר פלטפורמות מוכנות אשר מאפשרות לאנשים ללא ידע של שפת תכנות לבנות על גבי המערכות שלהם אתרים שלמים, מערכות אשר התפתחו מיום ליום ומשנה לשנה עד לרמה גבוה מאוד של קלות בהעלאת אתרי אינטרנט אישיים.

בדרך כלל פלטפורמות אלו ברוב המקרים היו עולות כסף רב, ושירות הלקוחות של מספקי הפלטפורמות לא היטיבו עם שאר תושבי העולם שאינם דוברי אנגלית רהוטה. ברוב המצבים אנשים עם מטרות שונות שרצו לפתח דף אינטרנט רציני היו פונים לחברות המספקות את הפלטפורמות הללו ומבקשות מהם שהם יבנו את האתר, שירות שבוודאי דרש לא מעט כסף.

מציאות זו השאירה את הזירה של האינטרנט בעיקר לשחקנים הגדולים יותר בשוק, בזמן שבעלי עסקים שלא יכלו להשרשות לעצמם אתרי אינטרנט ברמה ירודה, היו מסתפקים בכתבות פרסומיות בפורטלים ובאתרי מפתח, או בשימוש בדפי נחיתה שלא מספקים את כל הצורך השיווקי.

מאז ועד היום הרבה מים עברו בים, הציבור שמעודד את מדיניות הקוד הפתוח פונה לשירותים הנתונים בחינם, אם מהכרח ואם מחירה באצבע בחובבי הטכנולוגיה החופשית, מה שאילץ את השחקנים הגדולים בתחום הפיתוח לשחרר את התוכנות שלהם בחינם ולאפשר לכל אחד בעולם לבנות ולפתח אתר אינטרנט או אתרי אינטרנט בלי להוציא שקל אחד על האתר עצמו, ויש גם אפשריות שבהם ניתן לחסוך גם את עלויות הדומיין, אך כמובן שכתובת הדומיין תהיה פחות איכותית, יותר ארוכה ותלויה בשמה של המערכת, כגון מערכת וויבלי שהאתרים שתוכלו לבנות בה תינתן להם דומיין בכל מקרה יכול את שמה של המערכת - וויבלי.

ישנם מספר מערכות פופולאריות בתחום בעלי שמות מוכרים כגון ג'ומילה, דרופל וורדפרס, כאשר האחרונה פותחת פער משמעותי ביחס לכל האחרות, פער שבא לידי ביטוי בנהירה של משתמשים וחברות קטנות כגדולות בוחרים להשתמש דווקא בה, ואף גופי לימוד מקצועיים שעוסקים בתחום של קורס בניית אתרים מורכבים בוחרים להכניס בין שאר התכנים דווקא את המערכת של וודרפס.

וורדפס הוקמה על ידי צעיר בשם מאט מולנווג, משהו שבכלל רצה לעסוק במוזיקה אך נשאב לעולם הייטק לאחר שאת מערכת וורדפרס פיתח כתחביב ומצא את עצמו מיליונר עקב הפרוייקט שנתפס בכל העולם כחביב במיוחד.

למרות כל המילים הטובות על וורפרס, גם למערכות האחרות ישנם יתרונות ייעודיים שלמן הם פותחו. בעיקרון וורדפרס פותחה במקורה במטרה לאפשר פתיחה וניהול של בלוגים. לעומת זאת ג'ומילה מתאימה לניהול תכנים ודרופל מתאימה יותר לאתרים כבדים מאוד וגמישות רבה. יתכן ששימוש במערכת זו עלולה דווקא להכביד על המשתמש שרק רצה להעלות אתר של כמה עשרות דפים בסה"כ.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה