שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2572
מאמרים: 7615
Like: 59
מאמרים -> טכנולוגיה -> אינטרנט ומחשב
הוסף עכשיו מאמר למדור :
אינטרנט ומחשב
 

עיצוב נכון של אתרים בחינם


אורי ממון

הכותב הנו מדריך בקורס לבניית אתרים

 
 

חשיבותו של עיצוב האתר

מראהו של האתר הינו הגורם הראשון בו נתקל הגולש, ואשר קובע באופן מודע או תת מודע את יחסו לאתר. מפגש זה זהה במאפייניו להתרשמות הראשונית ביחסי האנוש, כאשר אנו פוגשים באדם שאיננו מכירים ומקטלגים אותו ולפי יציבתו, מראהו ולבושו. כך גם אתר המותאם לטעמו של קהל היעד, והמעוצב באופן מוקפד ואסטטי, ללא עומס יתר ועם צבעוניות נעימה לעין -  יזכה באופן מיידי להתייחסות חיובית מצד הגולש. חשוב לדעת כי הרושם הראשוני קשה לשינוי  ושפעמים רבות יקבע באם הגולש יישאר באתר, יבדוק אותו לעומק, ייצור קשר באמצעות דיוור אלקטרוני או רשימת תפוצה, או יעזוב את האתר לאחר סקירה קצרה.

 

עיצוב בעל שפה קבועה ואחידה

מקוריות ויצירתיות מהוות אלמנט חשוב בעיצובו של אתר וגם עבור שיווק באינטרנט , ואולם אין זה אומר שעליכם ליצור אתר בעל עיצוביות יתר אשר בו כל דף שונה לחלוטין מקודמו. למעשה, חשוב לשמור בין דפי האתר על קו אחיד המזוהה עם מאפייני העסק, דבר המסייע במיתוגו ובהטמעת סמליו בקרב הגולשים. כמו כן, יש לדאוג כי בראש כל דף יופיעו הלוגו של העסק ושורה או ביטוי המהווים את המסר המרכזי, המעוצבים בכל דף באופן זהה. בנוסף, חשוב לשמור על רצף עיצובי הזורם בין דפי האתר, כדוגמת צבעוניות דומה ושימוש באותו סוג של פונטים.

 

עיצוב בטוב טעם

חשוב שעיצוב האתר יהיה בעל שפה אחידה, ולא עמוס מידי באופן שיפריע לקרוא את תכניו, ובתוך כך יותאם לקהל היעד ולמוצר או השירות הנמכר. כך לדוגמא, אתר של תכשיטי זהב יעוצב באופן מכובד, אלגנטי ומאופק, ואילו אתר הפונה לאותו קהל יעד אך מפרסם חופשות באיי יוון, יהיה מעוצב עם אלמנטים יותר חופשיים ועליזים. לבסוף, חשוב לבחור בעיצוב שאינו רק מותאם לקהל היעד אלא גם אינו נדוש, ושיש בו מהמקוריות ומהחידוש בתחומו.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה