שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2572
מאמרים: 7616
Like: 59
מאמרים -> טכנולוגיה -> אינטרנט ומחשב
הוסף עכשיו מאמר למדור :
אינטרנט ומחשב
 

קידום אתרים ברשתות חברתיות


rina
 
 

תוך מספר שנים הרשתות החברתיות הפכו למוקד תשומת הלב של עולם האינטרנט. כל אחד יודע שברשתות החברתיות היום מתנהלים גם החיים שמעבר לעולם המקוון. הרשתות הללו מהוות היום מקום לפרסום דעות פוליטיות, קידום אג'נדות, פרסום עסקים ואף לקבלת הנחות ומבצעים שונים.

אם כך- רק הגיוני שכאשר אנחנו מדברים על קידום אתרים נרצה לעשות שימוש יעיל ברשתות הללו. 
היתרון של שיווק ברשתות חברתיות(SMO – Social Media Optimization)
הוא קודם כל החשיפה הגדולה לקהל רחב וכמובן עצם העובדה שאתם מקבלים קישורים לאתרכם בחינם וללא זמן השהייה.

מצד שני יש לקחת בחשבון שלא ידועים כרגע הקרטריונים הספציפים על פיהם גוגל בוחן את הרשתות החברתיות. ישנם קרטריונים רבים שיכולים להשפיע כמו מעורבות הקהילה, צפייה בסרטונים, אינטראקציה במסגרת בלוג, מידת שימוש בהפניות לדפים, ועוד פרמטרים שונים כמו כמות לייקים וכדומה.
לכן שימו לב- אנחנו אולי לא יודעים כיצד גוגל מחשב את הפרמטרים הללו- אבל על דבר אחד אין שום שאלה- זה מגדיל את כמות הכניסות לאתר שלכם, שזה מעצמו תורם לקידום האתר.

ועכשיו- אז איך עושים את זה?

תחילה נשתמש ב"אומנות" התגובות. הירשמו לרשתות כמו פייסבוק, טוויטר, MySpaceוכל שאר הרשתות החברתיות הקיימות. עדיף ומומלץ לחפש קבוצות רלוונטיות לאתר המקודם, כמו כן תיצרו  קבוצות ובלוגים ותזמינו את הקבוצות האחרות להצטרף. למה? משום שבקבוצות אלה תדיינו בדיונים  מעניינים המקושרים לאתרכם, ומקדמים אותו. רשתות חברתיות רבות מבוססות על נושא מסויים ומרכזות אנשים המתעניינים בתחומים מסויימים, במקום אחד, מה שמאפשר שיווק ממוקד ויעיל לקהל יעד ספציפי.
כמו כן טוקבטים- במידה ואתם מוצאים חומר רלוונטי לאתר המקודם, כתבו עליו תגובה מעניינת ומושכת, כזו שתמשוך כמה שיותר אנשים להכנס לתגובה. התגובה תכלול כמובן קישור לאתר שלכם.

תיוגים הם חיונים כמו בכל פרסום באינרנט כך כמובן גם ברשתות החברתיות. יש לקשר עמודים ברשתות החברתיות לאתרכם ולתגיים אותם באמצעות מילות מפתח הקשורות לאתר, המילים המקודמות וכו'. חשוב לא לשכוח להוסיך גם טקסט תיאורי- מטא תגיות של תוכן האתר.

לאחר שעברתם את השלבים הטכניים הללו- מגיעה העבודה השוטפת- ובעצם היא לדאוג ליצירת מפת קישורים טובה ואיכותית בין כלל הרשתות הללו והאתר שלכם- הצלבת קישורים.
הוסיפו קישורים ברשתות חברתיות לעמודים עם תגובות שלכם בפורומים, הוסיפו קישורים מהעמוד שלכם ברשת חברתית אחת אל עמוד שלכם ברשת חברתית אחרת וכו'.  רישמו סטאטוס עם קישור לבלוג שכתבתם- הבנתם את הרעיון הכללי.

 

לסיכום- רשתות חברתיות הן בעלות חשיבות מכרעת היום, ויחד עם זאת לא כל כך ברור מה בדיוק ההשפעה שלהן בתחום הקידום. לכן לא מזיק לפנות גם לנישה הזו- להזיק, זה בטח לא יזיק.


 

 


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה