שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2588
מאמרים: 7627
Like: 59
מאמרים -> טכנולוגיה -> אינטרנט ומחשב
הוסף עכשיו מאמר למדור :
אינטרנט ומחשב
 

קידום אתרים - למה אי אפשר להבטיח את המקום הראשון בגוגל?


אקסטרה קידום אתרים http://www.seo-extra.co.il/

אקסטרה קידום אתרים

 
 

השאיפה של כל מי שעוסק בתחום של קידום אתרים הוא להגיע למקום הראשון ברשימת התוצאות בגוגל. אכן עבודת קידום נכונה ומקצועית יכולה להעלות את האתר המקודם עד המקום הראשון בגוגל, אך האם הוא יכול להישאר שם זמן רב?

מחקרים אודות הרגלי הגולשים שנעשו מצביעים על הבדל דרמטי באחוזי החשיפה אפילו בין האתרים שמדורגים במקום הראשון והשני ברשימת התוצאות בגוגל. על פי אחד המחקרים שנעשו קרוב לשישים אחוז מהגולשים שהשתמשו בביטוי חיפוש מסוים נכנסו לאתר שהופיע ראשון, ורק כחמישה עשר אחוז נכנסו לאתר שתפס את המקום השני. לכן, זוהי שאיפה טבעית של כל מקדם אתרים להיות ראשון ולהשאיר את האתר שלו שם לאורך זמן.

אכן, ניתן להגיע למקום הראשון בגוגל בדרך של קידום אתרים, אך לצערם של מקדמי אתרים לא ניתן להישאר שם זמן ממושך מדי. יש לכאן לפחות שתי סיבות. סיבה ראשונה היא שבגללה קידום אתרים בגוגל הוא תחום דינמי. מקדמי אתרים מתחרים ביניהם על המקום הראשון. קשה מאוד לקדם את האתר בצורה טובה ויעילה ביותר מכל השאר לאורך זמן. על מנת לשמור על המקום הראשון יש להמשיך ולהשקיע זמן רב בקידום האתר. יחד עם זאת טכנית זה אפשרי.

ישנה צרה נוספת שמבטיחה שלא יהיה ניתן להבטיח את המקום הראשון.  הצרה הזאת נקראת "ריקוד גוגל" . אחת לחודש בערך גוגל סורקת את כל הרשת ומעדכן את מאגר האתרים ואת דירוגם. יחד עם זאת גוגל גם מכניסה עדכונים משמעותיים באלגוריתם הדירוג שלה. שינויים באלגוריתם גורמים לאתרים הממוקמים במקום הראשון ליפול מטה עקב אי התאמתם לאותם שינויים באלגוריתם. למקדמי אתרים לוקח זמן למצוא כיצד להתמודד עם השינוי, ואז להסתער שוב לכיבוש המקום הראשון.

לסיכום, "ריקוד גוגל" הוא המכשול העיקרי להבטחת המקום הראשון. מצד אחד זה טוב, כי הגולשים נהנים מתחלופה של אתרים המוצעים להם. מצד שני, זה בעייתי עבור אותו אלו העוסקים בתחום של קידום אתרים באינטרנט שהשקיעו רבות בקידום האתר עד לשלב שהביא אותו למקום הראשון, ועדכון באלגוריתם גרם לא לאבד את המקום הנכסף

http://www.seo-extra.co.il/blog/


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה