שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2570
מאמרים: 7615
Like: 59
מאמרים -> טכנולוגיה -> אינטרנט ומחשב
הוסף עכשיו מאמר למדור :
אינטרנט ומחשב
 

קצת על אבטחת מידע דרושים ו-website security


גלעד רימר

תודה לכם 

 
 

 

אבטחת מידע – שמירה על מידע פנים ארגוני

לאבטחת מידע דרושים אנשים שיודעים  ומסוגלים לשמור על סדר פנים ארגוני. אחת הבעיות הנפוצות ביותר באבטחת מידע היא לא איזה יכולות מדהימה לתכתנת, או להילחם בהאקרים יום וליל. היכולחת הבסיסית החשובה ביותר באבטחת מידע היא בסך הכל לדעת לארגן מידע בתוך הארגון ולשמור עליו.

לארגון הממוצע יש הרבה עובדים וכולם חייבים לקבל גישה לחלקים שונים במערכת. המערכת הינה בצעם מילה כוללנית לאוסף מאוד מורכב של מבני מידע שונים שלכל אחד מהם יש לאפשר גישה בצורות שונות ובאופנים שונים. לעובד מסויים יש גישה לחלקים מאוד מסויימים של המערכת ולעובד אחר יש גישה לחלקים מאוד מסויימים אבל אחרים של המערכת. הבעיה היא שלכל עובד חייבות להיות ההרשאות והסיסמאות שלו, מה שהופך את העבודה של המומחה לאבטחת מידע למאוד מסובכת.

את העובד הממוצע לא ממש מעניינת הסיסמא שלו או כמה קלה או קשה היא תהיה לפריצה. לכן לאבטחת מידע ו-website security דרושים אנשים שמבינים את הצורך בסיסמאות מורכבות שיאפשרו להם את המידע שנועד להישאר בתוך הארגון, בתורך הארגון. הבעיה היא שקשה מאוד לנהל כל כך הרבה סיסמאות.

מומחה לאבטחת מידע חייב לדעת כיצד לנהל סיסמאות בצורה מערכתית. כל עובד חייב לדעת מה הגישה שלו, מה ההרשאות שלו, ומה הסיסמאות שלו, אבל מעבר לכך,  מומחה לאבטחת מידע צריך לדעת לתת מענה לכל עובד שמאבד את הסיסמא שלו(וזה קורה הרבה), מבלי לסכן את שלמות המערכת בשום אופן. המערכת מוכרחה להישאר מאובטחת מבלי שמתן הסיסמאות וההרשאות החדשות יסכן אותה. דבר זה הוא בעייתי מאוד מכיוון שכמות הסיסמאות החדשות שנוצרת על בסיס יוצמי יכולה להיות מאוד גדולה.

איך מטפלים בבעיה הזאת? קודם כל, מצמצמים את אובדן הסיסמאות למינימום ההכרחי, בנוסף לכך יש להביא בחשבון שאת רוב הסיסמאות ניתן לפרות בקלות יחסית, זאת עקב כך שרוב העובדים בוחרים סיסמאות קלות לפריצה, מאחר והם זקוקים לסיסמאות קלות לזכירה, וה2 בדרך כלל הולכים יחד יד ביד. על כן יש להקפיד על כך שהעובדים מתודרכים בחשיבות שמירת הסיסמאות. 


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 0 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה