שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2588
מאמרים: 7627
Like: 59
מאמרים -> טכנולוגיה -> אינטרנט ומחשב
הוסף עכשיו מאמר למדור :
אינטרנט ומחשב
 

שילוב פסיכולוגיה צרכנית בתהליך כתיבת מאמרים לאינטרנט


אבי ביטון
 
 

 

כתיבת מאמרים לאינטרנט למטרת קידום אתרים הינה משימה מורכבת. הכתיבה טומנת החובה, העברת מסר כזה או אחר לגולשים, בין אם הכתיבה אינפורמטיבית בלבד, כתיבה פרסומית או שילוב בין השניים. יש צורך בשימוש במניפולציות בתהליך הכתיבה, בין אם זו כתיבת מאמרים המיועדים להפצה באתרי מאמרים או לחילופין, כתיבת מאמרים המיועדת כתוכן אינפורמטיבי או שיווקי לאתר שלכם.

כתיבת מאמרים לאינטרנט –מהו המסר שיועבר לגולשים?

על מנת להבין לאיזה כיוון לנתב את הכתיבה ולמה לייעד אותה, יש צורך לאפיין, מהי מהות הכתיבה ואיזה מסר נרצה שהיא תעביר לקהל הגולשים. יש להתחשב תחילה בקהל היעד אליה מכוונת הכתיבה, גילו ומינו, ולהתאים את המסר לצרכיו. שנית, יש לאפיין את רמת האינפורמציה שתעבור במהלך תהליך כתיבת מאמרים זה, כדי להבין האם לצרף אינפורמציה בסיסית בלבד, או לחילופין באיזו רמת פירוט תהיה האינפורמציה מוגשת. במידה והתוכן הינו תוכן פרסומי גרידא, יש לאפיין, מהן התכונות אותן נרצה להבליט ובאיזה אופן נעשה כן.

שילוב מסרים עקיפים בתהליך כתיבת מאמרים.

במידה וכתיבת המאמרים מיועדת להיות פרסומית בלבד, ניתן לגשת ישירות לשילוב מסרים ממריצים. כאלו, שיגרמו לגולשים, בצורה של הבנת הצורך במוצר או בשרות, לגשת לאתר ולרכוש אותו. אך במקרים בהם המסר אמור להיות מועבר בצורה אינפורמטיבית, המסרים צריכים להיות עדינים ולהיות מועברים בצורה עקיפה, תוך הסבר על הצורך במוצר או השירות, ולא תוך התמקדות בחברה או בנותן השרות, ולעיתים אף ללא התמקדות ספציפית במוצר, אלא בצורך עצמו. בדרך התמקדות זו, כתיבת מאמרים, עשויה להיות מורכבת יותר, ויש בה להדגיש את הניואנסים הקטנים, שיובילו את הגולש להבנה שהמוצר או השרות נדרשים וכדאיים לו, ולפיכך, עליו לפנות לקישור לאתר החברה.

מסרים ישירים ותוכן שיווקי בתהליך כתיבת מאמרים.

מסרים ישירים ברוב המקרים מיועדים לתוכן פרסומי נטו. כתיבת מאמרים בסגנון זה, מאפשרת להנחות את הלקוח לרכוש או להתעניין במוצר או השרות, תוך הדגשת תכונותיו החיוביות, יתרונותיו והייחודיות של המוצר או השרות המוצעים, ולטעת בגולש את הרצון ללמוד עוד על המוצר או השירותים הספציפיים אליהם מתייחס המאמר.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה