מאמרים בחינם - Like2Read | LTE קווים לדמותו
שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2198
מאמרים: 7150
Like: 59
מאמרים -> טכנולוגיה -> אינטרנט ומחשב
הוסף עכשיו מאמר למדור :
אינטרנט ומחשב
 

LTE קווים לדמותו


צבי אדלר

אתר אגרילנד, האתר המוביל למשקיעים בקרקעות חקלאיות

 
 

LTE(ראשי תיבות - Long Term Evolution) הוא תקן טכנולוגי המאפשר למפעילות סלולר להפעיל רשתות אלחוטיות בקצב העברת נתונים גבוה. תקן זה משמש כבסיס הטכנולוגי הנפוץ בעולם להקמת רשתות סלולר מדור 4. העבודה על תקן LTEנעשתה על ידי קבוצת תקינה בינלאומית המאחדת מספר רב של גורמים ורשויות בשוק התקשורת בעולם. גיבוש התקן החל בשנת 2004 והושלם בשנת 2009, בסוף אותה שנה החלו כבר להיפרס רשתותLTE  הראשונות בעולם.

מבחינת הגרף האבולוציוני של עולם תקני התקשורת, תקן LTE משתייך למשפחת GSMונחשב לבנו המתקדם יותר של תקן HSPA. מטרת גיבושו של תקן LTEהייתה ברורה מראשית – יצירת פלטפורמה טכנולוגית להפעלת רשת אלחוטית בעלת שני מאפיינים עיקריים: קצב העברת נתונים גבוה בצורה משמעותית מזה המאפיין רשתות סלולר מדור 3 ויכולת לפעול במקביל לרשתות HSPA(כלומר הטכנולוגיות לא פועלות על רצועת תדרים דומה). היכולת לפעולה מקבילה של רשתות HSPAורשתות LTEנדרשת משום שמפעילות הסלולר אינן יכולות להעביר ברגע אחד נתון את כל המנויים מרשת אחת לרשת שנייה, זאת משלל סיבות טכנולוגיות וכלכליות. פעולה מקבילה של רשתות סלולר, כפי שנעשה בקפיצה הטכנולוגית מדור 2 לדור 3, מאפשרת מעבר מדורג של המנויים מרשת אחת לשנייה.

תקשורת מבוססת LTEהיא דיגיטלית במלואה ודומה במהות לתקשורת נתונים בחיבור אינטרנטי קווי, בהתאם גם התקשורת הקולית (כלומר קיום שיחות טלפון רגילות) נעשית על בסיס חבילות נתונים. בתחילה ניצבה מול תקן LTEטכנולוגיה מתחרה בשם WINMAX, אולם נכון לשנת 2013 ניתן לקבוע בבירור כי הקרב הוכרע לטובת LTEוהוא נחשב לסטנדרט הבינלאומי בהפעלת רשתות סלולר דור 4.

נכון לשנת 2013 מופעלות בעולם כ-150 רשתות סלולר מדור 4 ואלה מספקות רמות כיסוי משתנות בכ-70 מדינות. רשת הסלולר LTE  הראשונה בעולם הופעלה בנורבגיה ובשבדיה, על ידי מפעילת סלולר סקנדינבית בשם – TeliaSonera.

רשתות סלולר מדגם זה מספקות למשתמשים קצב הורדת נתונים פוטנציאלי של 100MBPS. בשנים לאחר סיום העובדה על תקן LTEהמשיכו קבוצות התקינה הבינלאומיות לפתח את יסודות התקן על מנת לשפרו. בשנת 2011 הושק התקן LTE ADANCED(נקרא בקיצור LTE-A). רשתות מבוססות LTE-Aהחלו להיפרס בדרום קוריאה ועל פי ההערכה במהלך החודשים הבאים יתחילו לפעול רשתות שכאלה גם בארה"ב ובמדינות אירופה. רשתות LTE-Aמספקות למשתמשים קצב הורדת נתונים פוטנציאלי גבוה פי 2.5 מזה המאפיין רשתות LTEסטנדרטיות.

במדינת ישראל לא פועלת כיום רשת סלולר מבוססת LTE. למצב מתסכל זה יש שתי סיבות עיקריות: מצוקת תדרים פנויים בשל תפיסת תדרים על ידי מערכת הביטחון ופעולה איטית עד זוחלת של משרד התקשורת, ביחס למתן רישיון לרשתות סלולר מהירות במיוחד.

על פי הערכה אופטימית רשתות סלולר מבוססות LTEיתחילו לפעול בישראל במהלך 2014. למעשה גם כיום מסוגלות שתי מפעילות סלולר: פרטנר וסלקום להפעיל רשת סלולר מדור 4, אולם בהיעדר רישיון מתאים ממשרד התקשורת הן מנועות לעשות כן.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 0 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה