שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2480
מאמרים: 7532
Like: 59
מאמרים -> טכנולוגיה -> גאדגטים
הוסף עכשיו מאמר למדור :
גאדגטים
 

מרעיון למוצר


קורת גג
 
 

בעיה / צורך :פיתוח מוצר מצליח מטרתו למעשה לענות על בעיה שהינה מוגדרת שדרוש עבורה פתרון. כמה שקהל היעד שסובל מאותה הבעיה גדול יותר ובעל כוח כלכלי - כך הסיכויים גבוהים יותר שמוצר שנותן מענה ופתרון טוב לבעיה יתפוס טוב. צריך לנתח בצורה ברורה ומפורטת את מהות הבעיה עבורה מייצרים פתרון ואת המאפיינים שלה. כל זאת בכדי לתת פתרון נכון ויעיל. אנחנו צריכים לשאול את עצמנו-

מי צריך את המוצר הזה ? למה הוא צריך אותו? כמה הוא יהיה מוכן לשלם על המוצר?

כל אלה כדי לוודא שיש אכן משהו שווה ביד.

פתרון / מענה – רעיון: הרעיון בגדול צריך לתת מענה למרכיבי הבעיה שאיפיינו קודם בצורה הפשוטה והיעילה ביותר. צריך להגדיר את הפתרון בקווים כלליים בשלב זה ולא להיכנס לקונספט מוגדר. חשוב לזכור שקשה מאוד להשתחרר מדפוסי חשיבה ראשוניים! 

גיבוש הקונספט: צריך להגדיר מהם דרישות העבודה של המוצר, מאפיינים כמו: נוחות המשתמש, צורה חיצונית של המוצר, העיצוב והאסתטיקה, משקל, עלויות הייצור, מחיר המכירה וכו'. בשלב הבא, צריך להציף מספר רעיונות ליישום הפתרון בתהליך המכונה סיעור מוחות, ולבחור מביניהם את הקונספט האופטימאלי כחלק מהשלב הבא. במהלך סיעור המוחות מתכנסים אנשים מכל מיני אסכולות בכדי לדון בפתרון לבעיה מסוימת. ישיבה מהסוג הזה חייבת להיות מובלת באופן מובנה אבל חופש ביטוי ויצירתיות של כל אחד מהמשתתפים חייב לבוא לביטוי.

סקר שוק, בדיקת כדאיות המוצר ופיתוח קונספט עסקי: שלב זה הינו החשוב ביותר בתהליך פיתוח מוצר או פטנטים. בשלב הזה צריך שיהיה ביד קונספט ראשוני למוצר על מנת שנוכל לבדוק בצורה יעילה את מה שקיים בשוק. סקר שוק צריך להיות מקיף ככל האפשרוככל שהוא מתקדם צריך לעדכן את הקונספט הראשוני ולהדגיש מה הייחודיות של המוצר. צריךלהכין תכנית עסקית בסיסית למוצר ולהגדיר מיהו קהל היעד ומהי האסטרטגיה השיווקית. שלב זה מטרתו להפיל רעיונות לא טובים ולקדם את הרעיונות המוצלחים ביותר.

מומלץ לפנות לחברת ייעוץ עסקי/ ליווי עסקי המתמחה בתהליכי פיתוח עסקי וליווי סטארטאפים 

 


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה