שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2588
מאמרים: 7627
Like: 59
מאמרים -> טכנולוגיה -> גאדגטים
הוסף עכשיו מאמר למדור :
גאדגטים
 

צרות בגן עדן


גלי פי

:)

 
 

 

 

שנים לא קלות עוברות על חברת "אפל". מותו של סטיב ג'ובס, אבי החברה ומאבות הטכנולוגיה המודרנית, הוכיח מכה קשה לחברה המובילה בעולם. השקת אייפון 4S נעשתה בקול חלוש ונרשמה כאחת ההשקות החלשות בהיסטוריה של החברה, וחברות אחרות החלו לשווק סמארטפונים שמאיימים לסלק את האייפונים החזקים מהפסגה.

לתוך כל אלו נכנס עכשיו איום חדש- עובדי מפעלי "אפל". כמו רוב החברות בעולם, גם חברת "אפל" מייצרת את מכשיריה בסין. לאחרונה החלו לעלות דיווחים על תנאים סוציאליים מחפירים לעובדי המפעל, הכוללים משכורת נמוכה במיוחד ועונש לפועלים שעובדים פחות מ-18 שעות ביום. מה שהביא את הרעש העולמי היה אחוז התאבדויות גבוהה של פועלים במפעל, שהביא לבדיקות ממשלתיות על הנעשה במקום. התוצאה היא כי לאחרונה, בצעד נדיר במדינה כמו סין, פתחו העובדים בשביתת ענק- יותר מ-20 אלף עובדים מסרבים לחזור לעבודה, ומאיימים בכך על השקתו של אייפון 5, שצפויה לסתיו הקרוב.

 

המשמעות של איחור ההשקה הינה קטסטרופית, הן לחברת "אפל" המוכה והן לשוק האביזרים התומך בה. אביזרים לאייפון הפכו כבר מזמן לשוק שמגלגל מליארדים בשנה, ותומך בחברת "אפל" ובמכשיריה. למרות הנגיסה בהכנסות שספגה אפל עם כניסת מכשירי סמארטפון של חברות אחרות, כמו סאמסונג ומוטורולה, תחום האביזרים נשאר בעיקר ממלכתה של חברת "אפל", כאשר כיסוי לגלקסי 2   לא נמכר ברבע מהכמויות שנמכרים כיסויי אייפון למיניהם.

על כן המשמעות של דחיית ההשקה של אייפון 5 היא הרבה מעבר למכה ליוקרת החברה- מדובר במכה כלכלית חמורה לשוק אביזרי האייפון, ובכללם אביזרים לאייפון 5  , שכבר עכשיו מתחילים להרעיד את הקרקע. בינתיים ממשיכות ההזמנות למכשיר לזרום, וניתן רק לשער ש"אפל" עושים הכול כדי לסיים את השביתה שעשויה לסתום את הגולל על המושיעה הטכנולוגית של דורנו.    


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה