שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2588
מאמרים: 7627
Like: 59
מאמרים -> טכנולוגיה -> טכנולוגיה כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
טכנולוגיה כללי
 

איפה משתמשים בזיווד אלקטרוני?


מוטי מוטי
 
 

 

זיווד אלקטרוני הולך ותופס מקום גדול יותר ויותר בחיינו ככל שהטכנולוגיה מתקדמת. בשנים האחרונות הקפיצה בתחום הטכנולוגיה הינה עצומה ולא נתפשת ביחס למה שהיה לנו רק לפני שנים ספורות וההתקדמות ההולכת וגוברת בתחום הטכנולוגיה מחייבת זיווד מתאים. זיווד, מהמילה מזוודה מתייחס לאריזת מוצר או רכיב טכנולוגי והינו המעטפת החיצונית ששומרת על המוצר כדי שיגיע בשלום אל הלקוח וכדי שיאריך ימים אצלו. אריזה זו כמו שאמרנו הינה חלק מהמוצר עצמו ואינה מוסרת ממנו בשום שלב כדי להגן עליו. זיווד זה נמצא היום בכל מכשיר אלקטרוני כמו טלפונים ניידי, ציוד צבאי, מחשבים ורכיביהם, מכשור רפואי מכל סוג, סוללות ומטענים שונים ועוד מכשירים שעליהם נפרט בהמשך.

מהם השימושים לזיווד?

כמו שציינו זיווד אלקטרוני הינו הכרחי היום בכל מוצר טכנולוגי שמייצרים בכדי לשמור עליו מכל מפגע. זיווד כזה ניתן לראות בכל המכשירים הסלולאריים  שמיוצרים בשנים האחרונות מכיון שמכשירים אלו רגישים מאוד לפגעי טמפרטורה ושינויי מזג האויר הקיצוניים וכן רגישים מאוד למכות ולחבלות. שוק זה של המכשירים הסלולאריים הינו שוק הנסחר במיליארדי דולרים בשנה וקל לדמיין להיכן יגיע יצרן שייצר מכשירים כאלו ולא ייתן מספיק את הדעת לזיווד איכותי דיו, יצרן כזה יקבל תביעות רבות על המכשירים והלקוחות יפסיקו לקנות ממנו והוא ייפול מהר מאוד. דוגמה נוספת למכשירים הצריכים זיווד אלקטרוני איכותי הינו הציוד הצבאי, ציוד זה בחלקו נמצא בחוץ וחשוף גם הוא לשינויי טמפרטורה ולחבלות ומכות ולכן ציוד כזה צריך להיות בעל מעטפת חזקה ואיכותית כדי שהמוצר לא ייפגע.

על מה כדאי לתת דגש בתכנון?

ישנם מספר דברים שכדאי לתת עליהם דגש בתכנון זיווד אלקטרוני. הדבר הראשון הוא כמובן חוזקו של החומר שממנו מיוצר הזיווד ואיכותו, זיווד כזה צריך להיות מיוצר על ידי חומר גלם חזק מספיק כדי לשמור על המוצר ממכות וחבלות וכן משינויי טמפרטורות אך צריך לתת את הדעת גם לכך שלא יהיה חזק ברמה כזו שכשטכנאי ירצה להגיע לחלקים מסוימים במוצר במקרה של תקלה, הוא יצטרך לעבוד זמן רב. בנוסף, צריך לתת דגש חשוב גם על עיצוב המוצר, מכיון שהזיווד הינו חלק בלתי נפרד מן המוצר העיצוב צריך להיות חלק מהעיצוב הכולל של המוצר וצריך כמובן להיות כזה שימשוך את העין ויגרום ללקוח לרצות ולקנות אותו. העיצוב הוא אולי המרכיב החשוב ביותר כי בלעדיו לא יהיו לקוחות למוצר. 


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 0 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה