שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2588
מאמרים: 7627
Like: 59
מאמרים -> טכנולוגיה -> טכנולוגיה כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
טכנולוגיה כללי
 

בחירה נכונה של מיקרופונים


שמואל רוסק

samuel

 
 

 

 

בחירת מיקרופונים – כי חשוב שישמעו את ההבדל
 
אם אתם מתעתדים לדבר בקרוב מול קהל או להופיע בתחום המצריך שגם ישמעו אתכם ולא רק שיראו אתכם, אם זקוקים לשני דברים: מיקרופונים איכותיים שיעבירו את קולכם בצורה הטובה ביותר וכן מערכת הגברה שתבטיח את הגעת קולכם אל כל אזורי החלל בו אתם עתידים לקיים את הרצאתכם או את הופעתכם. 
איך בוחרים איכות?
 
כאשר מדובר בבחירת מיקרופונים, חשוב מאוד לבחור מכשירים מתוצרת החברות המובילות בתחום. זאת משום שבחירה שכזאת תבטיח לכם, ככל שניתן, שהמכשיר בו תשתמשו יתפקד בצורה תקינה במהלך כל האירוע ולא יתקלקל במהלכו. אחרי הכול, כשל טכני אפשרי עלול להפיח חששות מפני הופעה בפני קהל, שכן התוצאה של כשל שכזה היא בדרך כלל מבוכה רבה של הדובר א המופיע והתחלתו של "רחש-בחש" בקהל, שלא תמיד סובלני ומוכן לחכות עד לתיקון  התקלה. על מנת למזער את הסיכון לכך שדבר שכזה יקרה, חשוב מאוד להשתמש אך ורק במערכת של ציוד הגברה שכולל מיקרופונים איכותיים. אם אין לכם את הידע המתאים לבחירת מיקרופונים איכותיים, חשוב שתתייעצו עם איש מקצוע המבין בתחום, ואשר יוכל לתת לכם טיפים ולהנחות אתכם אל הבחירה הנכונה עבורכם.
חשיבות הבחירה
 
מעבר לחשיבות הבחירה בעזרים טכניים שיסייעו לקולכם להגיע אל כולם, חשוב גם לבחור בסוג המיקרופון המתאים בדיוק לצרכים שלכם. היום ניתן להשיג שלושה סוגי מיקרופונים:
 
מיקרופון נייח – מכשיר הגברה קבוע, הניצב על השולחן או על הפודיום שלצדו אתם יושבים או עומדים, ואינו ניתן להזזה. מיקרופונים שכאלה מתאימים בעיקר למרצים ולנואמים אשר אינם צריכים או אינם רוצים לנוע על הבמה מהלך הרצאתם.
מיקרופון נייד – מיקרופון חוטי או אלחוטי שניתן להסתובב איתו בחלל. מתאים בעיקר למנחי אירועים מסוגים שונים אולם גם למרצים שאוהבים או שצריכים להסתובב על הבמה במהלך הרצאתם. כאמור, ניתן לבחור מיקרופונים ניידים חוטיים, המחוברים בכבל אל מערכת ההגברה, וניתן להשתמש במיקרופונים אלחוטיים, המאפשרים תנועה הרבה יותר חופשית מבלי צורך "להיזהר על הכבל".
מיקרופון "מתוחכם" – ישנם מיקרופונים אלחוטיים המיועדים במיוחד עבור אנשים שמופיעים או שמנחים חוגים מסוימים וצריכים להיות בתנועה כששתי ידיהם חופשיות. כאלה הם, למשל, המכשירים המכונים "מיקרופון מדונה" – מיקרופונים בצורת קשת ששמים על הראש ואליה מחובר המיקרופון עצמו כשהוא מגיע ממש עד אזור הפה. ישנם סוגים נוספים של מכשירים דומים, כמו מיקרופונים שניתן להדביק ללחיו של הדובר, מיקרופון שמצמידים לדש חולצתו של הדובר ועוד. מדריכי כושר, למשל, עושים הרבה פעמים שימוש ב"מיקרופון מדונה", המאפשר להם גם להדריך את קבוצת המתאמנים שלהם וגם להדגים את תרגילי הכושר בעצמם. 
 
כמובן, שחשוב מאוד לבחור אך ורק מיקרופונים המתאימים בצורה מדויקת לצרכים שלכם כדוברים, על מנת למקסם את יכולתכם להעביר את המסרים שלכם לקהל בצורה הטובה והברורה ביותר. אם תתייעצו עם אנשי מקצוע ותצטיידו במכשירים מתאימים, רוב הסיכויים שקולכם יישמע בבירור בכל חלל האירוע. בהצלחה! 
 

 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה