שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2569
מאמרים: 7613
Like: 59
מאמרים -> טכנולוגיה -> טכנולוגיה כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
טכנולוגיה כללי
 

בקרת כניסה לעסק


ofer
 
 

 

בקרת כניסה

בקרת כניסה היא אחד הדברים הבסיסיים וההכרחיים ביותר בעולמינו. זה מתחיל כבר מהבית בו אנו מתגוררים, שהרי לא כול אחד, הוא מורשה כניסה לבתינו ולשטח הפרטי שלנו. אם תחשבו על זה, תגלו שאפילו עינית הדלת שלכם, היא מעין סוג של בקרת כניסה. דרכה אתם יכולים להציץ ולבחון מיהו האדם אשר מבקש להיכנס אליכם הביתה. העינית, היא דרך מאוד פשוטה ופרימיטיבית לבקר את כניסתם של גורמים מסוימים אלינו הביתה, ועם מרוצת השנים, מערכות בקרות כניסה, הפכו להיות יותר ויותר משוכללות ומתוחכמות, במיוחד, כאשר מדובר על מקומות עבודה ומוסדות הדורשים מידור וסינון.

על אילו בקרות מדובר?

גם כאן, כמו בכול תחום אחר, ישנן סוגים שונים של בקרות, חלקן פרימיטיביות ופשוטות יותר, וחלקן מיוצרות באמצעים טכנולוגיים חדשים במיוחד. בקרות כניסה משולבות עם שעון נוכחות. אחת המערכות הפשוטות ביותר, הנמצאת כמעט בכול בניין מגורים, היא הקודן. כול מי שחפץ להיכנס את הבניין, חייב להכיר את הקוד הסודי. אך כמובן, תמיד ניתן להעביר את הספרות, לגורם לא רצוי. במקומות עבודה, עושים שימוש בשעוני נוכחות הקוראים כרטיסים מגנטיים. גם הכרטיסים הללו כבר אינם נחשבים לצורת בקרה מתוחכמת. מידי פעם יש להחליפם, הם חשופים לבלאי, ובנוסף, העובדים יכולים להעבירם מיד אל יד. למה הכוונה? עובד שמתכנן לצאת מוקדם מהרגיל הביתה, יכול להעניק את כרטיסו לעובד אחר, וזה יעבירו בשעה מאוחרת יותר.

המתוחכמת ביותר

המערכת הטובה והמתוחכמת ביותר, היא המערכת הביומטרית, אשר מבוססת על נתוניו הביולוגיים של כול אדם. היא יכולה לקרוא טביעת אצבעות, אבל יכולה לזהות את הנכנסים בעוד אמצעים, כגון למשל קריאת תווי הפנים שלהם. בצורה זו, ניתן לסנן ולנטר באופן אופטימאלי את כניסתם של גורמים למקומות עבודה וארגונים, והדבר תקף פי כמה וכמה, כאשר מדובר על מקומות בהם ישנו מידע מסווג שאיננו אמור להיות חשוף לעיני כול. באמצעות בקרת כניסה ביומטרית, ניתן טוב יותר, לשלוט על שעות עבודתם של העובדים, מועדי כניסתם ויציאתם ממקום העבודה, מעקב אחר תנועתם במתחם הארגון, ומעקב אחר תפוקתם. המערכות הביומטריות הינן יקרות יותר בהשוואה לאחרות, אך הן גם בעלות יתרונות בולטים, ובעלות יכולות בקרה אופטימאליות.

 


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 0 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה