שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2541
מאמרים: 7584
Like: 59
מאמרים -> טכנולוגיה -> טכנולוגיה כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
טכנולוגיה כללי
 

דור המקרנים


slavgo

slav gomelski

 
 

מקרנים – מגוון סוגים, מגוון טכנולוגיות 
אין ספק כי השימוש בלוח, טושים מחיקים וגירים הולך וחולף מן העולם ואילו מקרנים ומסכי הקרנה רק הולכים ומשתכללים ותופסים מקום מרכזי בחיינו. מקרן יכול לשמש אותנו למספר פונקציות בין אם לצרכי לימוד, הדרכה, העברת הרצאה או פשוט לטובת שימוש כמדיה ביתית להקרנה של סרטים, תמונות ומיצגים אחרים. ובעוד המקרנים ה- "קדומים" פעלו באמצעות מעבר קרן אור דרך שקופיות, כיום ישנם מקרנים אינטראקטיביים מתוחכמים ביותר אשר איכותם תתבטא בשילוב מסך ההקרנה המתאים. 

סוגי מקרנים כתלות בטכנולוגיה 
מגמות עולמיות מראות כי יותר ויותר מקרנים יחליפו את השימוש במסכי הטלוויזיה בעתיד הלא רחוק. ואכן, ניתן לראות מספר טכנולוגיות אשר פרצו את הדרך לשימוש במכשיר המופלא אשר חדר לחיינו וכעת אין אנו מוכנים לוותר עליו : 
· מקרני LCD –מקרנים עוצמתיים אלה מאפשרים את כיוון שלושת צבעי היסוד (אדום, ירוק וכחול) באופן נפרד שכן קרני האור מועברות דרך 3 פאנלים נפרדים. 
· מקרני DLP – מאפשרים הקרנת מיצגים באיכות HD, הכנה לתלת מימד, קלי משקל ורמת ניגודיות יוצאת דופן, המתאימה בין היתר לשימוש כמסכי קולנוע ביתי. 
· מקרני CRT – פועלים בטכנולוגיה הישנה של תותחי אלקטרונים ולכן הינם כבדי משקל, איכות הקרנה נמוכה יחסית ומנגד, סיכוי נמוך לתקלות. 

הדרך הטובה ביותר לבטא איכות של מקרנים היא באמצעות שימוש במסכי הקרנה, אשר יכולים להיות חשמליים, ידניים, על חצובה, בעלי או בלעדי מסגרת והמשוכללים שבהם – מאפשרים תגובה למגע, בדומה לשימוש בטוש מחיק על גבי הלוחות הפרימיטיביים. על המסכים להיווצר מבד איכותי, מותאמים לפי גודל ומידות ליכולות המקרן, אסתטיים ומעוצבים. 

מקרני הדור הבא - מקרנים אינטראקטיביים 
ולא נסיים לפני שנציין כי כיום ישנם מקרנים אינטראקטיביים אשר מעניקים לכם איכויות יוצאות דופן לעומת שאר סוגי המקרנים : 
· מקרינים על המשטח ממרחק קצר במיוחד – המרצה אינו מסתנוור מאור המקרן ואין צלליות על גבי המשטח המוקרן. 
· ניתן להקרין על מסך הקרנה או על הקיר. 
· עט אינטראקטיבי – מקרנים מסוג זה מסוגלים לתקשר עם העט החכם כך שניתן "לצייר" באופן וירטואלי על כל משטח במהלך הרצאה, מצגת או כל צורך אחר.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 0 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה