שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2247
מאמרים: 7205
Like: 59
מאמרים -> טכנולוגיה -> טכנולוגיה כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
טכנולוגיה כללי
 

הכל אודות גלאי עשן


 
 

אותן שניות בהן גלאי עשן מתריע על שריפה הינן קריטיות, ולעיתים קרובות אף מצילות חיים. זאת מאחר שבשניות אלו אפשר להימלט מהבית מבעוד מועד, או לכבות בזמן את השריפה ולמנוע אובדן רכוש ונזקים חמורים לנכס. חשוב לדעת שכיום קיימות בשוק מגוון חברות המוכרות גלאי עשן יעילים ומתקדמים, שהינם פשוטים להתקנה ושימוש.

 

היכן יש להתקין גלאי עשן

גלאי עשן מומלץ להתקין בחדרים בהם יש מכשירי חשמל או גז כמו טלוויזיה ותנורים. את הגלאים יש להתקין על תקרת החדר בשל נטייתו של העשן לעלות למעלה, וכמה שיותר רחוק מפתחי מערכות מיזוג אויר ומאווררים המפזרים את העשן ומונעים את גילויו על ידי חיישני המכשיר. בבתים עם מספר קומות או מפלסים יש להתקין גלאי עשן בכל מפלס, כשבקומה התחתונה הגלאי חייב להיות בתקרה הצמודה לגרם המדרגות. על מנת למנוע תקלות בתפקוד הגלאי אסור לצבוע אותו, ויש לבדוק את תקינותו בהתאם להוראות היצרן.

 

כיצד פועלים גלאי עשן

גלאי עשן הינו מכשיר אלקטרוני בעל חיישנים מיוחדים הרגישים לעשן, אשר מפעילים מערכת אזעקה בעת גילויו. קיימות מספר מערכות שונות של גלאי עשן וכל מערכת פועלת על עיקרון אחר, כאשר הגלאי הנפוץ ביותר הינו גלאי אופטי המזהה חלקיקי העשן באוויר באמצעות קרינה אינפרא אדומה. כמו כן, ישנם גלאים הפועלים באמצעות קרן לייזר המזהים את מיסוך העשן, גלאי חום המזהים שינוי בטמפרטורת החדר, וגלאי יניקה היונקים את האוויר ומזהים הימצאות עשן בו.

 

אמצעי הגנה והתרעה

גלאי עשן מסופקים בשני סוגים עיקריים - גלאי עשן המתחברים אל מערכת אזעקה ביתית כללית ופועלים על חשמל, וגלאי עשן עצמאיים הפועלים על סוללות. בסוגים הללו מצויה מערכת התרעה קולית של צופר או רמקולים, או אורות מהבהבים המתריעים על נוכחות עשן. כמו כן, ניתן לחבר אותם למוקד אבטחה, למערכות כיבוי באמצעות גז או מים, ולמערכות האחראיות לניתוק זרם החשמל בעת שריפה.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה