שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2286
מאמרים: 7305
Like: 59
מאמרים -> טכנולוגיה -> טכנולוגיה כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
טכנולוגיה כללי
 

הרצף הרובוטי


מוטי ריקלי

מוטי ריקלין

 
 

כשמסתכלים על תעשיית הרובוטיקה העולמית בעשרות השנים האחרונות דבר אחד בולט במיוחד; דבר אחד מעכב את התעשייה, וזה שאין רצף. לא ברור איך רובוט לכיסוח דשא יהפוך לרובוט במובן של אסימוב. נכון שיש מוטיבציה לשכלול הרובוט, אבל עד גבול די נמוך, ממנו אין טעם לשפר. הקפיצה לרובוטים שעושים עוד עבודות, עצומה,אם לא אין סופית. כנ"ל לרובוט לניקוי שטיחים. או סתם רובוטים בקו ייצור. כך התעשייה בכללותה איננה משקיעה ברובוטיקה כמו שניתן לצפות כי אין אופציה לשיפור רציף. כך השוק החופשי, לא פעל בצורה מסיבית ברובוטיקה, כי לא היה סיכוי לעשות כסף טוב. כך הרובוטיקה לא התקדמה באופן שניתן היה לצפות.

 

בתחומים אחרים, נכון שהיו במדע ובתעשייה קפיצות גדולות. אבל השיפור בתעשייה במוצרים הוא בד"כ בעל אופי רציף. המחשב השתכלל בצורה די רציפה. כל מחשב חדש הוא שכלול קטן (יחסית) של איזשהו מחשב קודם.

 

לדעתי ניתן לבנות בצורה מלאכותית רצף רובוטי. למשל בואו נסתכל על רובוטים בשלט רחוק באתרי בניה. כבר קיום ניתן לבנות רובוט שיופעל על ידי אדם, ויעשה עבודות שונות באתר הבניה. ככל שהרובוט ישתכלל הוא יעשה עוד עבודות. ובמהרה יהיה מספיק עצמאי כדי שהאדם המפעיל יוכל לנהל 2 רובוטים במקביל כמו במשחקי וידאו (וזו עבודה מעניינת ביותר למפעיל). אח"כ הוא יוכל לנהל 5 רובוטים במקביל, מה שבהרבה יותר משתלם כלכלית. כך יוצר רצף לרובוט משוכלל ואוטומטי יותר ויותר.בענף הבניה מסתובבים  טריליוני דולרים בשנה, שבצורה זו יירתמו לקידום הרובוטיקה. 

 

לסיכום,ניתן לייצר רצף רובוטי (ואולי כמה). זה המפתח האמיתי לשיפור בתחום.

 

 


הערה: רצף שלא נקשר לתעשיה בעלת טריליוני דולרים, , סיכוייו באמת לעשות את העבודה, אפסיים. רק טריליוני דולרים, ברקע, יעשו את העבודה. ניתן לשער שמסתתרים רצפים רבים בתחומים שונים. יש לזהות אותם. לאפיין אותם. מחובת  האקדמיה והממשלה, וגופי המחקר השונים, לטפח אותם, תוך כדי התערבות כספית וארגונית. כמובן שהשוק עצמו הוא שיניע לאורך הרצף. צריך רק להזכר איך רצפים כאלה בוצעו לא בדיוק במודעות והדגשה של מושג הרצף. רצף מזעור הרכיבים האלקטרונים לדוגמא. ועוד דוגמא, רצף שכלול המחשב האישי. 

 

 

בשלב ראשון יש לעורר מודעות לנושא באמצעות מאמרים מדעיים. לעורר התלהבות וענין.  בשלב הבא יש לשכנע אוניברסטאות, גופי מחקר, קרנות, גופים ציבוריים, וספציפית גופים ממשלתיים, להשקיע ברצף ספציפי זה, או אחרים. ואז להפנות זרקור עצום, ליצור את נקודת ההתחלה של הרצף, ולדרבן את השוק, להתחיל לנוע.  


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה