שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2540
מאמרים: 7581
Like: 59
מאמרים -> טכנולוגיה -> טכנולוגיה כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
טכנולוגיה כללי
 

זיווד אלקטרוני ותפקידו במבנה המוצר


זיווד אלקט
 
 
כל מי שמכיר ולו במעט את תחום האלקטרוניקה, יודע לומר כי הזיווד האלקטרוני הוא למעשה אריזה. אולם המייחד את האריזות האלו מאחרות היא העובדה שהן אוצרות בתוכן חלקים אלקטרוניים או מעגלים מודפסים, כמו גם חוטים שונים המקשרים בין חלקי המוצר השונים. הגדרה נרחבת יותר עשויה לכלול גם את מעטפת המוצר עצמה בקטגוריה של הזיווד האלקטרוני.
 
מה תפקידו של הזיווד ומנין נובעת החשיבות שלו
 
תפקידו של הזיווד האלקטרוני הוא כפול: מחד, אריזת חלקים אלקטרוניים בתוך מארז סגור מונעת מהשפעה חיצונית מלפגום בהם. נמנעת כניסתם של חלקיקי אבק ולכלוך שעלולים לפגוע בהם ונמנע קלקול החלק כתוצאה מבידוד לקוי. מאידך, אריזה כאמור מגינה גם על המשתמש מפני שימוש לא נכון בחלק או נגיעה בו כאשר זרם עובר דרכו.
תכנון זיווד אלקטרוני חייב , לפיכך, להעשות בשום שכל תוך ראייה כוללת של החלק המזווד במערך הכללי ובמבנה הכללי של המוצר. החלק אמור להיות לא רק פונקציונאלי אלא גם להתאים בדיוק למבנה המוצר כפי שהמתכננים התכוונו. חלק גדול מדיי או קטן מדיי, חיבורים בלתי הולמים או שאינם מתאימים, כל אלה עלולים לפגום ביעילות החלק המזווד ויחד איתו
באיכות המוצר בכלל.
 
חלקים מותאמים וההרכבה הסופית של המוצר
 
מעבר לאמור לעיל, חלקים איכותיים היוצרים מהחומרים המתאימים ובאיכות המתאימה, חייבים להיות מזוודים בהתאמה מושלמת לשאר החלקים שלו. המוצרים התעשייתיים, רובם ככולם, מורכבים באמצעות פס ייצור, שלאורכו מוסיף כל אחד מהעובדים חלק אחד או יותר למוצר. התאמה מרבית של חלקי המוצר אלה לאלה מזרז את עבודת ההרכבה ומשפר אותה. זיווד לא איכותי עלול לפגום הן בתהליך ההרכבה והן באיכות המוצר הסופי.
משהבינו אנשי המקצוע את חשיבות הנושא לאשורה, הם החלו לשים דגש על תכנון נכון של הזיווד, החל מהחלקים הקטנים ועד לחלקים הגדולים ומעטפת המוצר בכלל. התכנון נוגע הן לחומרים שמהם עשוי המארז והן לצורה המדויקת שלו. כך ניתן לייצר גם את המארזים עצמם בצורה תעשייתית.
זיווד אלקטרוני נכון מזרז את הרכבת המוצר, מקטין את כמות הקלקולים שלו ומגן על המשתמש מפני סכנות פוטנציאליות.
 

 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה