שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2545
מאמרים: 7590
Like: 59
מאמרים -> טכנולוגיה -> טכנולוגיה כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
טכנולוגיה כללי
 

זיווד אלקטרוני על קצה המזלג


זיווד אלקט
 
 

 

המונח זיווד אלקטרוני מגיע מעולם האריזות והקופסאות וכפי שקל להסיק, המילה זיווד מקורה במילה מזוודה. מוצרים בתחום הזיווד האלקטרוני משמשים לעתים לנשיאה של הציוד החשמלי ולעתים רק להגנה עליו במרכב הכולל הנייח. דוגמאות לזיווד ניתן למצוא בתעשיות רבות לרבות התעשייה הצבאית, הרפואית ועוד. 

בגדול התחום מתחלק לשתי קבוצות, קבוצת הlow tech שכוללת זיווד שקשור לתעשיית המזון, מוצרי צריכה או מוצרים ביתיים שונים וקבוצת הhigh tech שכוללת זיווד בתעשיית האלקטרוניקה, הדפוס הדיגיטלי התעשייתי, הציוד הרפואי ועוד. 

אנא, ייצר לי קופסה

בעיקרון ישנן דרכים מגוונות לייצר זיווד איכותי וישנם חומרים רבים שעושים בהם שימוש בהתאם לצורך. בין השיטות המובילות ניתן למנות למשל ייצור תבניות פלסטיק. יציקות פלסטיות משמשות במקרים בהם ישנו צורך באריזות בעלות עיצובים לא שגרתיים וכשדרישת המפתח היא לשמור על עלויות ייצור נמוכות. יציקות פלסטיק מאפשרות לייצר תבנית אם אחת ולאחר מכן לשכפל אותה ללא השקעה כספית ניכרת. 

הטכניקה ההפוכה באופייה לייצור מוצרי זיווד אלקטרוני היא עיבוד שבבי. בטכניקה זו ניתן להגיע לרמות דיוק מרביות בתהליך הייצור, אבל הייצור והבדיקות הנלוות אליו אורכים זמן רב יותר ולכן שיטה זו באופן גורף גם יקרה יותר. סדרות הייצור בטכניקה זו הן לרוב קטנות יחסית. טכניקות נוספות הן למשל יציקות מתכת, מבלטנות ועוד. 

אלומיניום למשל

אחד מהחומרים הפופולאריים ביותר בתעשיית הזיווד האלקטרוני הוא אלומיניום. השימוש הנרחב בו בשנים האחרונות מאפיל על השימוש בחומרים אחרים וישנן לא מעט חברות שממקדות את כל פעילותן בייצור מוצרי זיווד אלקטרוני מאלומיניום. 

ראשית, מדובר על חומר שניתן לעצב אותו בקלות יחסית מה שהופך אותו לחומר גלם מושלם ליצירת אריזות שונות ומגוונות. בנוסף, הוא עמיד לחלוטין בפני חלודה ובפני חומצות. הוא נחשב לאחת המתכות הקלות ביותר ועל כן מזוודה מאלומיניום נוחה וקלה לנשיאה ידנית. רק כדי לסבר את האוזן, פלדה או נחושת למשל צפופות פי שלושה מאלומיניום בצורתו הטבעית. חוזקו הרב, במיוחד בסגסוגת עם מתכות נוספות מקנה לו את העמידות הנחוצה כל כך בתחום האריזות. 


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 0 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה