שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2542
מאמרים: 7590
Like: 59
מאמרים -> טכנולוגיה -> טכנולוגיה כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
טכנולוגיה כללי
 

חשיבות השוואת מחירי התקשורת


טליה פלד-נתנאל

 
 

רבים מאיתנו חשים כי שוק התקשורת הישראלי השתנה לבלי היכר בשנים האחרונות בעקבות רפורמות התקשורת השונות שחלו בו. רפורמות אלו השפיעו כמובן על מחירי הסלולר והאינטרנט שהפכו לזולים יותר מחד, ועל המבחר וההיצע של חברות התקשורת, שהפך אף הוא לרחב יותר מאידך. בתוך כל ההיצע הזה נמצא הצרכן הישראלי שמוצא עצמו לא אחת מעט מבולבל, ומוצף בהצעות מהצעות שונות להצטרף לחברת תקשורת כזו או אחרת. אז איך מבצעים השוואת מחירי תקשורת בין הספקים השונים, מהם הכלים שיסייעו לנו לבחור, ואילו הצעות יש שם בחוץ. הנה כמה עצות שיעשו את החיים לקלים יותר.

איך בוחרים ספק סלולר?

כשבאים לבחור ספק סלולר ניתן להסתייע במספר קריטריונים. כמובן שבסופו של דבר כולנו מסתכלים על המחיר הסופי, אולם בטרם נעשה זאת כדאי לתת את הדעת על עוד כמה נושאים. כמו לדוגמה כמות המגה המוצעת בעת גלישה באינטרנט, היקף השיחות שמוצע לנו ותעריפן. כמו-כן, מומלץ לברר מהי מדיניות החבילה שנרכוש בכל הקשור להודעות טקסט. בקיצור אנחנו מעוניינים להשיג את ההצעה הטובה ביותר עם המחיר המשתלם ביותר. כמובן שיש לתת את הדעת גם על החברה שממנה נרכוש את השירות. בירור קצר עם חברים או בני משפחה, שאולי ניסו את השירות, יכול לספק לנו לעיתים את המידע הדרוש לגבי איכות השירות בכל הקשור לתקלות, שאלות ובירורים. וכל זה כדי שפשוט לא נתחבר לשירות של חברה כלשהי ונמצא עצמנו מבלים שעות בהמתנה לנציג שירות של החברה הזו.

שמן הרע של חברות התקשורת

מומלץ גם לוודא כשאתם תרים אחר המלצות או השמצות, שאין מדובר סתם ב"הוצאת שם רע" לחברה כזו או אחרת. זה נכון כי בשוק הישראלי לא מעט צרכנים מצאו עצמם נפגעים מחברה כזו או אחרת, מה שגרר הוצאת שם רע לשירות כזה או אחר. אולם עדיין מאוד כדאי לוודא את הדברים,  לכן דברו עם מי שאמין או קרוב אליכם וודאו שהשמועות אשר הגיעו אל אזנכם הן אכן נכונות, אחרת יצא שתוותרו על הצעה טובה רק כי "שמעתם" שחברה כזו או אחרת אינה מספקת את השירות באופן מניח את הדעת.

מצד שני אל תתפתו לכל הצעה שמניחה בפניכם חברת תקשורת כזו או אחרת. זיכרו יש מעט מאוד מתנות חינם. לרוב תצטרכו "לשלם" עבור המתנה הזו בדרך כזו או אחרת, לכן כדאי מאוד לבדוק כל הצעה לגופה, ואפילו מומלץ לדקדק.

התחרות האגרסיבית של שוק הסלולר גורמת לחברות השונות להלחם בכל הכוח על התודעה שלנו. אבל אנחנו מחוייבים לבדוק ולברור. בסך הכל כדאי שנגדיר לעצמנו מה אנחנו מחפשים. אז אם אנחנו מחפשים אחר חבילת תקשורת שתכיל שיחות והודעות ללא הגבלה ושתלווה בחבילת גלישה אטרקטיבית, במחיר הוגן ונוח, מאוד מומלץ לבצע השוואת מחירים. בנוסף כדאי לבדוק מהי המהירות שבה נוכל לנייד את המספר שלנו מחברה אחת לאחרת, והאם הניוד הזה כרוך בעלות כלשהי. נקודה נוספת היא אורך הזמן שעבורו מוצעת החבילה האטקרטיבית שהונחה לפנינו. האם נזכה למחיר הטוב הזה למספר חודשים מועט או רב. האם הקיצוב של החבילה הוא לשנים, ימים וכדומה. וכמובן, לא פחות חשוב, לכשתסתיים החבילה האם יהיה מי שיטרח ליידע אותנו שההטבה לה זכינו הסתיימה, או שפשוט נגלה זאת בעת שכבר נצטרך לשלם את חשבון הטלפון שהגיע אלינו.

בדיקת ספק תקשורת לדוגמה

כדי להמחיש את מה שהצענו הנה בדיקה קצרה שערכנו עבור השירותים של חברת פלאפון. החברה מציעה את חבילת הבסיס שלה ללקוחות חדשים בלבד. כאן מוצעות שיחות והודעות ללא הגבלה מלוות בנפח גלישה של 50 ג'יגה ומהחיר הוא 39.90 ש"ח. כמובן שאם תוסיפו עוד שני מנויים המחיר ישתנה ל- 34.90 ש"ח לחודש, לכל מנוי. הוספתו של מנוי רביעי תוזיל את הסכום אף יותר ותוכלו לשלם רק 29.90 ש"ח. כדי לנייד את המכשיר שלכם תצטרכו לשלם 9.90 ש"ח עבור כרטיס סים חדש, והצטרפות דרך האתר תאפשר לכם לקבל אותו עם שליח ללא עלות נוספת. פלאפון גם מעמידה לרשות המצטרפים החדשים אליה בונוס של 100 ג'יגה לשלושת חודשי ההצטרפות הראשונים. הבעיה היא מה יקרה לכשיסתיימו שלושת החודשים הללו, והאם ה-50 ג'יגה הבסיסים שרכשתם יספקו אתכם בעתיד.

במידה ומראש יש לכם התלבטות כזו אולי כדאי שתצטרפו להצעה של ה-70 ג'יגה. עלות החבילה במקרה כזה היא של 49.90 ש"ח לחודש. הצטרפותם של שני שני משפחה נוספים לחבילה תוזיל את הסך החודשי ל- 44.90 ש"ח למנוי, ואם תביאו בן משפחה שלישי הרי שהעלות עבורו תהיה כבר 39.90 ש"ח. שוב גם כאן כדי לנייד את המספר תצטרכו לרכוש כרטיס סים בעלות של 9.90 ש"ח והזמנה דרך האתר תאפשר לכם לקבל אותו הביתה בשליחות ללא תשלום. גם עבור ה-70 ג'יגה מוסיפה פלאפון את הבונוס המיוחד שלה של ה- 100 ג'יגה הנוספים.

 

 


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה